Testas: „ar tai meilė?“

Rasti tikrąją meilę gali atrodyti taip pat nerealu kaip sutikti gnomą ar vienragį, tačiau būk ramus – tu tikrai sutiksi žmogų, kuris pavergs tavo mintis ir jausmus. Tiesą sakant, eidamas gyvenimo keliu tu greičiausiai sutiksi daugiau nei vieną „vienintelį/ę“, ne kartą įsimylėsi.

Ir vis galvosi, kad šis – tas paskutinysis bandymas… Deja, tenka vėl ir vėl eiti į pirmąjį pasimatymą…

Kaip atskirti trumpalaikį įsimylėjimą nuo įsimylėjimo, kuris perauga į tikrą meilę? Neįmanoma to padaryti. Kiekvieną kartą įsimylėjus, jautiesi, tarsi tai būtų ta vienintelė ir tikroji meilė.Kiekviena draugystė mus praturtina, ir nesvarbu kaip skausmingai ji bepasibaigtų, laikas įsimylėjus niekada nebus praleistas veltui. Kiekvienas įsimylėjimas padeda tau geriau pažinti save, savo sugebėjimą mylėti, suprasti, kokios draugo savybės tau labiausiai patinka, o kokių negali pakęsti.

Taigi, kaip atskirti, kad žmogus, su kuriuo draugauji, yra vertas būti „tikrąja meile“? Kaip suprasti, kad susižavėjimas ar aistra jau perauga į meilę? Štai keletas požymių, padėsiančių suprasti, kad tai – tikra meilė:

1. Pamatęs jį/ją negali nenusišypsoti, o jis/ji atsako tuo pačiu;2. Jautiesi patogiai ir saugiai būdamas su partneriu, pasitiki, kad jis/ji tavęs neįskaudins, pavydo ir įtarinėjimų tarp jūsų nėra;3. Buvo gerų ir blogų laikotarpių, tačiau jūs išlikote kartu;4. Bendravime nėra didelių dramų: netikrinate vienas kito meilės, nekreipiate dėmesio į apkalbas;5. Stengiatės vienas kitam padaryti ką nors gero ir mielo be jokios priežasties, ir abu dėl to jaučiatės patenkinti;6. Nepasiduodate aplinkinių spaudimui. Stengiatės draugiškai sutarti su bendraamžiais, draugais, šeima, mokytojais;

7. Jūsų bendravime nėra jokio smurto;8. Stiprinate vienas kitą, nei vienas nespaudžiate kito daryti dalykų, kurių jie nenori daryti arba kurie galėtų būti jiems kenksmingi;9. Neleidžiate, kad skirtumai (religiniai, kultūriniai ar požiūrių) jus išskirtų;10. Nėra aukojimosi, yra tik kompromisai;

11. Seksas gali būti, gali nebūti. Tai neturi jokios įtakos, ir niekas nespaudžia jūsų daryti tai, kam dar nesate pasirengę;12. Žinai, kad tavo partnerio jausmai tau tokie patys, kaip ir tavo jam/jai;

Atmink, vienintelės tikros meilės idėja yra romantiška, bet netikroviška.

Susitaikyk su mintimi, kad mylėsi gyvenime daugiau nei vieną žmogų, vertink šias draugystes kaip pasiruošimą paskutinei ir tikrajai meilei, asmeniui, su kuriuo praleisi savo gyvenimą, tačiau gyvenk šiuo momentu.

Jei tapsi apsėstas maniakiško noro surasti tik tą vieną „vienintelį/ę“, ji/jis gali tiesiog praeiti pro šalį...Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis