Mano galva „neveikia“...

Tik kartais kelioms dienoms, geriausiu atveju savaitėms, vėl grįžta mano mąstysena. Tada aš mąstau nepriekaištingai, generuoju labai daug idėjų, galvoje sukasi milijonai minčių. Tada atrodo, jog mano minčių galiai nėra neįveikiamų dalykų. Galiu padaryti bet ką, nes tuo momentu jaučiuosi itin protingas.

Vėliau mano mąstymas tarytum „sustingsta". Pastaruoju metu labai dažnai mąstau apie visai nereikšmingus dalykus tokius kaip: „ką pasakyti žmogui", „jei pasakysiu, ar nebus tai kokia nesąmonė"…

Nesuprantu, kas man darosi, gal galite man padėti ar patarti...

ATSAKYMAS: kaip suprantu, tave jau keletą metų vargina tai, kad tavo galva „veikia“ arba 30% pajėgumu arba smegenys mąsto taip intensyviai, kad, atrodo, produktyvumas išauga iki 150%.

Neįsižeisk, kad pasinaudosiu variklio pavyzdžiu, kad galėčiau tau paaiškinti, kaip suprantu tavo padėtį.

Kai variklis dirba per lėtai, tai kažkas jo viduje yra truputį pagedę: gal trūksta degalų, gal nepakankamai gerai veikia filtrai, gal dirželis nudilęs, gal veikimą trikdo kokios kitos priežastys.

Lygiai taip pat turime suvokti, kad per greitai dirbantis variklis taip pat sugedęs. Jis gali greitai perkaisti ir sudegti nuo per didelio krūvio.

Geriausia būtų apie tokią varginančią savijautą pasitarti su tos srities specialistais, kurie išmano, kaip turi „veikti“ galva, ir kurie gali nustatyti, ar veikloje nėra sutrikimų.

Jie patars, ko geriausia imtis tokiu atveju - poilsio, vaistų ar psichoterapijos. Kaip žinia, jeigu automobiliui kartais reikalinga kokia nors patikrinimo procedūra arba remontas, tai jį būtina padaryti laiku ir deramai.Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis