JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Ar aš homoseksuali?

KLAUSIMAS: patarkite man. Jaučiuosi keistai dėl savo norų… Esu beveik 18 metų mergina, turiu labai gerą metais jaunesnę draugę. Jaučiu, jog myliu ją labiau negu draugę, manau ji taip pat. Mes svajojame apie daug ką kartu. Kartu būti, gyventi, ilgai apsikabinti, būti tik dviese, netgi pasibučiuoti… Dabar bijau sugadinti mūsų santykius, ar tai normalu? Nors mes abi to norime… Ar dažnai taip būna?
ATSAKYMAS: Šiais laikais žmonės pradeda pripažinti, kad simpatija, prisirišimas ir net meilė gali užsiliepsnoti ne tik tarp priešingos, bet ir tarp tos pačios lyties žmonių. Ne visiems šita mintis atrodo priimtina, kai kuriuos ji veda į neviltį ir net sužadina juodžiausias mintis.

Ar aš normali, jeigu man patinka mergina, jeigu juntu trauką prie jos, jeigu svajoju apie ją, įsivaizduoju jos kūną, noriu ją paliesti ar pabučiuoti ir panašiai?


Mes visi be išimties norime būti dviese su tuo, kas mums patinka. Tai gal jūs taip pat norite kuo daugiau laiko praleisti tik drauge, be kitų žmonių?

Kai rašote, kad abi to norite, tai kyla klausimas, iš kur jūs žinote, kad ir jūsų draugė jaučiasi panašiai? Ar jūs kalbėjotės atvirai apie savo išgyvenimus, ar pasitaikius progai ji arba jūs parodėte iniciatyvą ir susilaukėte teigiamo atsako?


Jums neramu ir jūs teiraujatės, ar taip būna. Taip, taip būna maždaug 5 ir daugiau procentų visų žmonių. Bet turėkite omenyje, kad labai mažai kas gali sau ir kitiems pripažinti, kad yra homoseksualus, kadangi mūsų kultūra ir religija to netoleruoja, labai daug žmonių aplinkui gali sureaguoti agresyviai, pašaipiai ir priešiškai.


Turite saugoti save ir savo draugę nuo per ankstyvo viešumo, o taip pat pagalvoti, kas ir kaip jums padės atlaikyti draugų, kaimynų ir artimųjų spaudimą.


Arba jūs jau pažįstate save ir jums reikia tik moralinio palaikymo. Arba praėjus kuriam laikui, jūs įsimylėsite vaikiną. Nes paauglystėje ir jūsų amžiaus jaunystėje labai dažnai artima dviejų mergaičių ar dviejų vaikinukų draugystė painiojama su homoseksualiais santykiais, nors tai ir nėra tas pats.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai