Bandžiau nusižudyti

KLAUSIMAS: Man 15 metų. Esu ne kartą bandžiusi nusižudyti... Atrodo, man jau niekas negali padėti... Vos tik išgirstu blogą žinią, apsiverkiu, kyla didžiulis noras mirti. Net kai išgirstu, kad gavau blogą pažymį, apsiverkiu...

Man turbūt labiausiai pasaulyje nesiseka. Aš kaip bėdų maišelis. Visados esu nepatenkinta savo gyvenimu. Norėčiau būti aukštesnė, geriau mokytis, bet nieko man neišeina ir nematau prasmės toliau gyventi.

ATSAKYMAS: Bėdų maišeli, labai suprantu ir užjaučiu tave, tokia nuotaika - tikrai „žudanti“. Tavo problema yra rimta, nes tu pati nebegali savęs „ištempti” iš šito liūno.

Kai tau taip siaubingai nesinori nieko daryti, kai apsiverki dėl pažymio ir esi bandžiusi baigti gyvenimą, reikia kad tavimi pasirūpintų kiti. Reikia su kuo nors rimtai pasikalbėti.

Gal turi supratingą mokytoją, ar tavo mama – visai pakenčiama, gal gali pati nueiti pas apylinkės gydytoją ir papasakoti apie savo nuotaiką ir mintis.

Tavo mieste yra pedagoginė - psichologinė tarnyba, pabandyk ją susirasti, tave gali palydėti ir tavo geriausia draugė. Visiems būna labai baisių gyvenimo periodų, tada reikia ieškoti paramos.

Dėl ūgio turiu tau pasakyti: visokios merginos yra įdomios ir patrauklios, nesvarbu tie centimetrai. Be to, dabar gali avėti aukštakulnius batelius...

Svarbiausia „suimk“ savo gyvenimą į rankas. Neleisk viskam klotis savaime. Tu gali viską pakeisti, gali priversti svajones pildytis. Nepalik visko taip, kaip yra…

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis