Ar labai svarbu vaikino grožis?

KLAUSIMAS: kaip Jūs manote, ar didelį vaidmenį atlieka vaikino grožis, kai mergina renkasi sau partnerį? Ar tai subjektyvu? Gal galėtumėt nurodyti, kiek svarbi išvaizda, o kiek charakteris?

ATSAKYMAS: Na, ko gero negalėsiu jums labai tiksliai atsakyti, turėčiau neiti į biblioteką. Bet pabandysiu apibūdinti tam tikrus dėsningumus, jeigu jums tai pravers.

Psichologiniuose tyrimuose nustatyta tokia bendra tendencija, kad žmonėms labiau patinka iš nuotraukų taip vadinami tradiciškai gražūs žmonės.“Gražiai atrodantiems” žmonėms priskiriame protingų, gerų ir patrauklių žmonių savybes, nors iš tikrųjų tų žmonių nė nepažįstame. Tai pasakytina tiek apie vaikinus, kai jie renkasi, kokia mergina jiems patinka, tiek apie merginas.

Susitikus žmogų, labiausiai dėmesys atkreipiamas į akis ir lūpas, vėliau vyrai pastebi moterų kojas ir krūtinę, moterys pastebi vyrų kojas ir pečius, ūgį.

Tačiau po kelių akimirkų nuo susitikimo, kiekviena pusė pradeda vis mažiau dėmesio skirti išvaizdai ir vis daugiau dėmesio bendravimo ypatumams, balso tembrui, manieroms, kalbos turiniui. Patrauklumui turi įtakos ir įvairios charakterio savybės.Prisiminkite žinomą rusišką patarlę, kuri skamba maždaug taip: pagal rūbą sutinka, o pagal protą – išlydi. Todėl jeigu norite kokią nors merginą labai trumpam sužavėti, tai galite kreiptis į įvaizdžio specialistą, bet jeigu norite susibendrauti ir būti patraukliu ir geidžiamu, tai verta daugiau investuotis į savo charakterį.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis