Po kontraceptikų dingo menstruacijos

KLAUSIMAS: gėriau “Cilest” daugiau nei metus. Nusprendžiau nebenaudoti kontraceptinių tablečių, ir nustojau jas gerti. Nustojus gerti mėnesines taip ir neatiranda. Ar reikia sunerimti? Gal kas nors rimto? Nes jos jau vėluoja savaite.O gal taip dažnai būna, nutraukus kontraceptinių tablečių naudojimą?

ATSAKYMAS: taip, tai yra pakankamai dažnas reiškinys, vadinamas „post-pill amonorrhoea“ (menstruacijų nebuvimas, nutraukus kontraceptinių tablečių vartojimą). Taip atsitinka todėl, kad vartojant tabletes slopinamas pasmegeninės liaukos poveikis kiaušidėms.

Iš esmės, organizme susidaro „tariamo nėštumo“ vaizdas, todėl kiaušidėse nevyksta ovuliacija. Nutraukus kontraceptinių tablečių vartojimą prireikia šiek tiek laiko, kad atsistatytų pasmegeninės liaukos ir kiaušidžių ryšys.

Dažniausiai menstruaciniai ciklai atsistato savaime per pirmuosius tris mėnesius. Taigi, jei jaučiatės gerai, skubėti pas gydytoju neverta. Tačiau prisiminkite, kad nėra nuspėjama, kas atsistatys anksčiau – ovuliacija ar menstruacijos. Jeigu nenorite pastoti, nutraukus kontraceptinių tablečių vartojimą pagalvokite apie kitas kontraceptines priemones.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis