Esu „pilka masė“

Mano tėvai nenori, kad aš atrodyčiau „gerai”, o tarp paaugliu tai labai svarbu…

Man patinka vienas vaikinas, jis metais už mane vyresnis, mielas, bet priklauso tiems „kietiems". Ko aš tik nebandžiau daryti, kad jis atkreiptų į mane dėmesį, bet viskas veltui… Ir taip - visi metai… Nežinau ką daryti.

Jeigu galėčiau išmesti jį iš galvos, bet... Prašau ką nors patarti.

ATSAKYMAS: kuriai žmonių grupei tu save priskirsi, tokia ir būsi. Jeigu galvosi, kad esi „pilka masė”, tai ir elgsiesi kaip ta pilka masė. Aš pažįstu ne vieną labai jauną, bet labai įdomų žmogų. O jie visi kaip vienas tvirtina, kad jaučiasi „pilkomis pelėmis“, mulkiais, kvailiais, kai kurie – „moksliukais“.

Tada jie taip ir elgiasi: nesako savo nuomonės, nejuokauja, nedrįsta parodyti šukuosenos ir rūbų - pasirinkimo išmonės. Nors kiekvienas iš jų tikrai yra kuo nors labai įdomi asmenybė – tai kokį internetinį projektą kuria, tai gotais domisi, tai moka fantastiškai karpyti iš popieriaus, tai kepa tortus, tai slapta mokosi groti gitara ar kuria eiles, nes nedrįsta viešai prisipažinti…

Jeigu manai, kad aš nusišneku, nenustebsiu. Bet ar gali tapti „lydere”, tik žiūrėdama „Kelią į žvaigždes“ ar nerealistiškas muilo operas ar sekiodama savo mokyklos pažibas?

Ar tavo tėvai neleidžia tau susikurti savo stiliaus, ar tiesiog neperka to, ką nešioja visos mokyklos „kietuolės”, nes tu tvirtini , kad tik tada „atrodysi gerai”.

Pačios įdomiausios ir stilingiausios panelės dideliame mieste įdomiausius drabužius randa „skudurynuose“, nes ten yra „vienetiniai“ rūbai. Nežinau, ar tau tai rūpi.

Aš žinau, kaip sunku atlaikyti grupės, kuriai nori priklausyti, spaudimą ir būti truputį savimi tokiame amžiuje. “Jeigu tu ne su mumis, ne tokia kaip mes, tai tu – niekas”. Labai bjauru ant širdies turėtų būti.

Turi pasirinkimą - jeigu nori jiems priklausyti, turi nusižeminti ir daryti, kaip jie. Nežinau, kiek tau tai kainuos. O dėl vaikino dėmesio, liūdna, bet kartais būna meilė ir be atsako. Gal jam visai nerūpi, ar tu populiari, ar ne. Ar bandei nuoširdumą?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis