Kiek spermos turi išsilieti?

KLAUSIMAS: kiek spermos paprastai išbėga sekso metu? Man išsiskiria vos lašelis, ar tai blogai? Laukiu atsakymo.

ATSAKYMAS: ne viską, kas skiriasi iš varpos lytinių santykių metu, galima vadinti sperma. Lytinių santykių metu, prieš išsiveržiant spermai, specialios liaukos pagamina nedidelį lašą skysčio, kuris „praplauna“ šlaplę bei suvilgo varpos galvutę.

Sperma – tai vyrų lytinių organų gaminamas biologinis skystis, sudarytas iš spermatozoidų, priešinės liaukos ir kitų liaukučių sekreto.

Ne visos už spermos gamybą atsakingos liaukos subręsta vienu metu, todėl paauglystėje, lytinių santykių metu arba masturbuojantis, spermos gali ir nebūti. Spermos išsiskyrimas gali sutrikti dėl streso, nuovargio, dėl dažnų lytinių santykių, konfliktų su partnere taip pat dėl ligų.

Subrendusių vyrų spermos kiekis yra labai individualus ir gali svyruoti nuo 1 iki 10ml. ir daugiau. Vidutiniškai yra apie 3-5ml. Tai priklauso ir nuo amžiaus, sveikatos būklės, išgerto skysčių kiekio.

Kuo didesnis ejakuliacijų („išsiveržimų“) skaičius, tuo mažesnis spermos kiekis kito akto metu. Tyrimai rodo, kad didesnis spermos kiekis dar nerodo jos kokybės. Spermos veiklumo savybes apsprendžia spermatozoidų skaičius viename mililitre, jų forma ir judrumas.

Jei tau kyla abejonių dėl spermos kiekio ir pobūdžio – gali drąsiai pašnekėti apie tai su savo šeimos gydytoju. Jis išsamiai atsakys į tavo klausimus, atliks reikalingus tyrimus ir esant reikalui nukeips pas specialistą konsultuotis.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis