Kodėl mylintis skauda?

KLAUSIMAS: su vaikinu mylimės jau metus, bet man vis dar skauda. Nesakyčiau, kad nemalonu, tačiau skausmas jam įsiskverbiant išlieka. Ar tai normalu?

ATSAKYMAS: lytinių santykių metu skverbiantis varpai skaudėti neturėtų.

Nemalonių pojūčių gali kilti dėl gleivinės sausumo. Lytiškai susijaudinant mažųjų lytinių lupų srityje esančios liaukutės pradeda gaminti specifinį sekretą, kuris sudrėkina gleivinę ir palengvina įsiskverbimą.

Paprastai merginos susijaudina kiek lėčiau, nei vaikinai, todėl skubant šios liaukos nespėja atlikti savo funkcijos. Pamėginkite kiek ilgiau užtęsti meilės žaidimus iki įsiskverbimo arba naudokite lubrikantus – specialų slidumą užtikrinantį skystį arba gelį.

Muilas, dušo želės, sintetiniai apatiniai – visa tai gali išsausinti bei sudirginti lytinių organų gleivines, sukelti perštėjimą, niežėjimą ir kitus nemalonius pojūčius. Naudokite intymiai higienai skirtus skysčius bei drėgnas servetėles, iš natūralių medžiagų pagamintus kasdienius įklotus.

Dar viena gleivinių sudirginimo priežastis – uždegimas. Jei aukščiau išvardintos priemonės nėra veiksmingos – kreipkitės į savo ginekologą, kuris ištirs dėl galimos infekcijos bei reikalui esant paskirs tinkamą gydymą.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis