Baisiai supykau, kad nepasveikino

KLAUSIMAS: neseniai atšvenčiau gimtadienį. Nepatikėsite - ant visų supykau, kad nepasveikino taip, kaip norėjau. Kviečiau vieną draugę - atsake, kad susirgo. Kviečiau kitą - paskutinę minutę parašė, kad labai sušalo, todėl neatvažiuos.

Šiaip tik tas dvi pažįstamas ir turiu, todėl labai nuliūdau ir labai supykau, kad abi atsisakė mane aplankyti. Parašiau antrajai pažįstamai, kad tikra draugystė šalčių nebijo, o aš tikrų draugų neturiu, nes visi atsisakė šįvakar pas mane atvažiuoti.

Draugė viską metusi atlėkė pas mane. Dabar jaučiuosi nesmagiai - gal nereikėjo taip grubiai rašyti, iš tikrųjų galėjom ir kitą dieną susitikti, nors abi esam labai užimtos.

Darbovietėje irgi apturėjau nesmagumą - pavaišinau visus sausainiais, o paskui išeidama leptelėjau, kad gal reiktų bent mane pasveikinti...

Bendradarbiai iš tikrųjų ruošėsi mane pasveikinti, bet nenorėjo labai afišuoti, kad aš nieko nepirkčiau ir nevaišinčiau. O aš įsižeidžiau...

Tai va, norėjau paklausti, kaip išmokti nedaryti skubotų išvadų, kad galbūt, jei žmogus negali, tai gal iš tikrųjų negali susitikti, ir ne dėl to, kad nemėgsta manęs.

Norėčiau pasikeisti, išmokti suprasti, kada žmonės manęs iš tikrųjų nemėgsta, o kurie iš jų yra tikri draugai. Taip pat norėčiau sužinoti, kiek kainuotu psichologiniu konsultacijų ciklas ar bent viena konsultacija.

ATSAKYMAS: na , ką gi. Jūs jau dabar turite progą padaryti išvadas, kad ne visi žmones jus pamiršo, ne visi galvoja tik apie savo namus, ligas ar darbus. Labai svarbu, kad pati pamatėte, kur perlenkiate lazdą.

Draugė pas jus atidūmė pasveikinti, o bendradarbiai net suglumo nuo jūsų įtarimo, nes ruošė jums staigmeną. Gal jūs per daug nepasitikite savo draugais ir pažįstamais. Priskiriate jiems nejautrumą ir egoizmą, nors jie to dar neužsitarnavo jokiais poelgiais ar žodžiais.

Ko gero, jums teks pasiknaisioti savo istorijoje. Ar jums artimieji netvirtindavo, kad aplinkui vien blogi žmonės, niekšai, savanaudžiai ar apgavikai, kad nieko gero negalima tikėtis net iš pačių artimiausių žmonių.

Ar jums nesakė, kad Onytė „tyčia “ sulaužė jūsų lėlę , o Petriukas „specialiai” išgėrė jūsų kompotą. Bet pasižiūrėjus atidžiau, nujaučiu, kad jūs vieniša ir nelabai laiminga. Todėl jūs taip jautriai sureagavote, kai nesulaukėte gimtadienio sveikinimų, tada kai to labiausiai jums norėjosi.

Kiekvienam norisi, kad jį/ją prisimintų ir parodytų dėmesį, paskambintų, padovanotų šokoladą, užsakytų staliuką kavinėje. Ypač tokią svarbią dieną, kai gimtadienis. Todėl suprantu, kodėl supykote.

Norą pasikeisti galima įgyvendinti įvairiais būdais. Kalbant apie psichologų konsultacijas, reikia turėti omenyje, kad viena konsultacija, kaip ir vienas atsakymas į jūsų klausimus DELFI puslapyje, negali patenkinti noro pasikeisti, išmokyti atskirti draugus nuo priešų, atsakyti į daugelį klausimų.

Konsultacijų kainos yra labai įvairios, tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Jums būtų geriausia surasti savo mieste ar internete, kas teikia psichologų ir psichoterapeutų paslaugas, ir tada tiesiogiai kreiptis ten.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis