Ar vykti su juo pasimatyti? Mes tik susirašinėjame

KLAUSIMAS: turiu problemą, ir tikrai nemažą. Man 17. Jau kuris laikas susirašinėju su vienu vaikinu. Jis man labai patinka. Rašo, kad ir aš jam patinku. Tik gaila, mes esame iš skirtingų miestų... Mus skiria kažkur 300 kilometrų. Mes galvojame, kad būtų labai nuostabu susitikti.

Aš nusprendžiau per ateinančias Velykų atostogas nuvažiuoti į jo miestą ir, aišku, su juo pasimatyti... Nežinau, ar gerai elgiuosi. Bet man atrodo, kad simpatija abipusė.

Vis dėlto aš nebegaliu suprasti savo jausmų... Man visada sunku bendrauti su vaikinais, bet dabar, kai mes kalbame telefonu, man būna labai gera... malonu girdėti jį.

Tačiau aš kažko labai bijau. Jau kokia savaitė, kaip man labai sunku užmigti... Visada galvoju apie jį. Pakalbėjus su juo, dar kokį pusvalandį mano širdis taip stipriai ir greitai plaka, kad, atrodo, tuoj iššoks iš krūtinės. Gal aš tiesiog bijau savęs, to jausmo?

Atrodo, lyg kas smaugtų mane - taip sunku. Jeigu jau man baisu ir dreba balsas, kai kalbu telefonu, tai kas bus, kai mes susitiksime... Negalėsiu pratarti nė žodžio. Gal man neverta susitikti su juo? Ką manote?

Šią savaitę man liūdna, kaip niekad. Bet to niekam neparodau. Liūdžiu viena. Visiems sakau, kad viskas gerai, puikiai jaučiuosi, nors giliai širdyje bijau ir liūdžiu.

Labiausiai bijau, kad neįsimylėčiau jo, o vėliau nelikčiau įskaudinta. Tikiuosi, kad jis kalba tik tai, ką jaučia, o ne meluoja man... Baisu. Graudu. Nežinau, ką man toliau daryti. Patarkit man. Raminamieji nebepadeda.

ATSAKYMAS: tau 17, turi susirašinėjimo draugą, nori susitikti, kyla nerimas. Tikrai noriu tave padrąsinti - visai natūralu bijoti, jaudintis ir liūdėti.

O su raminamaisiais vaistais nereikėtų „įsijausti“, nes gali pati sau pakenkti, todėl juos, esant reikalui, turi skirti gydytojas.

Grįžkime prie tavo problemos. Visų pirma tu to vaikino nematei ir dar nesi tikra, koks tas vaikinas iš tikrųjų. Gal jis tikrai toks mielas ir šaunus, kaip tu ji įsivaizduoji ir sapnuoji. Bet gal jis mielas, bet visai kitokio charakterio ar turi keistus pomėgius, gal jūs vienas kitam nelabai patiksite.

Tikrai nenusimink, nes nuo tavęs vienos pasimatymo sėkmė nepriklauso. Bet jeigu jūs patiksit vienas kitam, tai tada jau pasikliauk intuicija, kad nebūtum įskaudinta.

Gali ir kitaip patikrinti, ar žmogus nemeluoja. Kalbu apie sveiko proto panaudojimą. Galiam patikrinti, kada žmogus sako tiesą. Jis nemeluoja tada, kai jo žodžiai ir atliekami veiksmai nesiskiria.

Tiek tavo pačios, tiek tavo nepažįstamo poelgiai turi būti tikrai. Nevaidinkite nieko. Trys šimtai kilometrų – didelis atstumas. Kodėl jums nesusitikus kur nors pusiaukelėje, jeigu jau ketinate pasimatyti?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis