Man patinka vyresnės

KLAUSIMAS: sveiki, man 21. Jaučiu, jog mane traukia vyresnio amžiaus moterys, su bendraamžėmis nerandu bendros kalbos. Ar tai normalu?

ATSAKYMAS: jeigu tau neramu, kad tave traukia vyresnės moterys, kad jas įsimyli, tai turiu nuraminti, kad čia ne liga ir ne nukrypimas.

Labai dažnai pasitaiko, kad ir merginos, ir vaikinai įsimyli ir pasirenka vyresnius už save partnerius. Gamtoje taip surėdyta, kad kiekvienas iš mūsų būdamas vaikas myli savo mamą. Mama yra maisto, šilumos, saugumo, malonumo ir džiaugsmo šaltinis.

Būdamas vaikas, bėgi pas ją užsigavęs pirštuką, išalkęs ar nešdamas jai parodyti iškastą slieką. Mamai trokšdamas įteikti gėlytę. Mama mažam berniukui yra visų ateities merginų ir moterų pavyzdys, pagal kurį jis užaugęs ieško savo meilės objekto ir gyvenimo draugės.

Paauglystės ir jaunystės metu skonis partneriams kiek keičiasi ir jaunuolis ima dairytis į seksualias merginas, nes „prabunda“ seksualiniai gaivalai.

Ko gero, visi supranta, kad keleriais ar daugiau metų vyresnė moteris jaunam vaikinui gali suteikti daugiau saugumo, stabilumo, paguodos, gali padėti susiorientuoti gyvenime, gali paremti. Ji gali palengvinti vaikino atsakomybės naštą, nes jau turi pinigų, turi profesiją, butą mėgsta skaniai pagaminti pietus ir turi daugiau patirties intymiuose santykiuose.

Dalis žmonių sukuria laimingas poras ir susituokia, kai jų metų skirtumas 3, 5, 8 ar daugiau metų.

Sunku pasakyti, kodėl tau vyresnės moters pasirinkimas kelia susirūpinimą. Gal čia turi įtakos draugų ar giminės nuomonė? Gal į jus abu einančius gatve palydi vienas kitas nustebęs ar smerkiantis žvilgsnis? O gal tu pats per daug stipriai reaguoji ir jauti nepatogumą? Gal tau trūksta drąsos ir brandos pasakyti: „myliu šitą žmogų” ir visiems kritikams palinkėti „eiti toli toli.”

Nežinau, ar tau toks potraukis „praeis”. Į šį klausimą, atsakymo dar palauk ir analizuok save.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis