Noriu nebegerti kontraceptikų

KLAUSIMAS: nuo praėjusių metų gegužės mėnesio geriu kontraceptines tabletes “Diane-35”. Ar galima nustoti jas gerti be gydytojo konsultacijos? Kas tada bus?

Kai pradėjau jas gerti, man labai skaudėjo pilvo apačią. Gydytojas sakė, kad taip organizmas persitvarko ir pripranta prie naujų sąlygų. Jei mesiu gerti, ar ir vėl bus toks persitvarkymas? Ir kaip ilgai galima gerti kontraceptikus? Vienas gydytojas sako, kad nors iki senatvės, o kitas – kad ne ilgiau pusę metų. Kaip yra iš tikrųjų?

ATSAKYMAS: jūsų minėti kontraceptikai ir kitų panašių preparatų pagrindinė paskirtis – hormoninė kontracepcija. Tačiau kai kuriais atvejais šios tabletes skiriamos policistinio kiaušidžių sindromo ir kitų moteriškų ligų gydymui.

Šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad tabletes galima gerti tiek, kiek reikalinga kontracepcija. Jokios pertraukos tam, „kad organizmas pailsėtų“ nėra daromos.

Jei vaistai yra vartojami tik kontracepcijai, prieš nutraukiant jų vartojimą papildomos gydytojo konsultacijos nereikia: patartina baigti gerti visas pakuotės tabletes ir nebepradėti naujos pakuotės. Kažkokių ypatingų pasekmių sveikatai paprastai nejaučiama.

Kartais nutraukus tablečių vartojimą, gali sustiprėti buvę priešmenstruacinio sindromo požymiai – gali atsirasti nervingumas, irzlumas, greita nuotaikų kaita, prieš mėnesines gali tempti ir skaudėti krūtis.

Tais atvejais, kai kontraceptinės tabletės skiriamos gydymui, savarankiškas jų nutraukimas nerekomenduojamas. Jei dėl kokių nors priežasčių nebenorite vartoti tablečių, pasakykite apie tai savo ginekologui, kuris patars dėl tolesnio gydymo ir sveikatos stebėjimo.

Svarbu atsiminti, kad nustojus gerti tabletes moteris praranda apsaugą nuo neplanuoto nėštumo. Jei neplanuojate pastoti, pagalvokite apie kitus apsisaugojimo metodus – prezervatyvą, spermicidines priemones (žvakutės, kremas ir kt.).

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis