Ar daug sekso naudinga vaikinams?

ATSAKYMAS: iš tiesų, tokios sąvokos kaip „sekso perteklius“ nėra. Mylėtis galima taip dažnai, kaip tik leidžia nuotaika ir sveikata.

Senai yra įrodyta, kad organizmą neigiamai veikia sekso trūkumas: vyrams nuo per ilgo susilaikymo gali sutrikti erekcija, atsirasti problemų su spermos išsiveržimu, moterims – susiformuoti psichologinių problemų.

Tačiau itin dažnai lytinių santykių turintys žmonės nėra apsaugoti nuo tam tikrų grėsmių.

Neretai aistros prasiveržimai sukelia tokius nemalonumus kaip makšties raiščių ir raumenų patempimai, smulkios gleivinės traumos, paraudimai ir pritrynimai. Nuo trinties gali nukentėti ir varpos galvutė arba pasaitėlis. Paprastai šie požymiai išryškėja tik kitą dieną.

Taip pat nuo dažnų lytinių santykių gali ryškėti taip vadinamo „medaus mėnesio sindromo“ požymiai – diskomfortas lytinių santykių metu, skausmingas šlapinimasis, gleivinės sudirginimas, uždegimai, deginimo ir perštėjimo pojūčiai, išskyros.

Dažnas aktyvus seksas gali būti nervinio išsekimo priežastimi. Tai pasireiškia bendru nuovargiu, apatija, išsiblaškymu, emociniu disbalansu. Seksas - tai nemažas fizinis krūvis organizmui, kurio metu netenkama daug skysčių. Gerai savijautai užtikrinti po lytinių santykių būtina atsigerti mineralinio vandens, sulčių ar arbatos.

Kai kurių medikų nuomone lytinį išsekimą taip pat gali sukelti vyriško lytinio hormono testosterono trūkumas. Nuo dažnų orgazmų šio hormono vyrų organizme ženkliai sumažėja. Dėl to sumažėja fizinis aktyvumas, atsiranda dirglumas, prasta nuotaika.

„Padauginus“ sekso vyrams laikinai gali sutrikti erekcija (natūralus susijaudinimo nebuvimo periodas), trumpam sumažėja spermos kiekis ir kokybė.

Nepaisant daugelio mitų, neigiamos įtakos širdžiai aktyvus lytinis gyvenimas neturi. Netgi atvirkščiai – reguliarių lytinių santykių metu treniruojamas širdies raumuo, pagerėja kraujotaka, didėja ištvermė.

Galiausiai seksas – tai puikus treniruoklis priešinei liaukai (prostatai), kurią dar vadina „antrąja vyro širdimi“. Yra įrodyta, kad stabili erekcija ir spermos išsiveržimas sumažina prostatito tikimybę.

Tai siejama su tuo, kad turint reguliarius lytinius santykius sumažėja liaukos sekreto sąstovis latakėliuose ir atitinkamai yra mažesnė kenksmingų bakterijų dauginimosi tikimybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis