Tik 10 000 erekcijų?

KLAUSIMAS: Kažkur skaičiau, kad kiekvienas vaikinas turi ribotą 10 000 erekcijų skaičių... Nejau visas išnaudojus viskas? Ar tai tiesa?

ATSAKYMAS: pavieniai nevalingi varpos sustandėjimai prasideda anksti vaikystėje. Tuo metu jie dar nebūna susiję su jokiais seksualiniais dirgikliais. Tai lyg organizmo „patikrinimas“ ar viskas funkcionuoja gerai.

Vėliau, paauglystėje, erekcijos taip pat esti dažnos ir mažai kontroliuojamos: transporte, gatvėje, bendraujant su mergaitėmis, žiūrint erotines nuotraukas ar filmus. Naktimis prasidedančias erekcijas taip pat gali lydėti pirmieji spermos išsiveržimai, taip vadinamos poliucijos – vienas iš berniukų lytinio brendimo požymių.

Gerai žinomos vyrų rytinės erekcijos taip pat mažai susijusios su erotiniais dirgikliais. Taigi, visas vyro gyvenime įvyksiančias erekcijas suskaičiuoti būtų iš tiesų sudėtinga. Be to, skaičiuoti jas tikrai nėra tikslo – jų skaičius jokios įtakos vyro lytiniam silpnumui neturi. Greičiau atvirkščiai. Kaip sakoma, „naudojamas daiktas mažiau genda“.

Erekcijos sutrikimai tai labai plati daugelį ligų ir sveikatos būklių apimanti sritis. Erekciją gali sutrikdyti nuovargis, per mažas fizinis aktyvumas ir sėdimas darbas, per didelis lytinis susijaudinimas, tam tikros kraujagyslių ir medžiagų apykaitos ligos, traumos, kai kurių vaistų vartojimas.Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis