Ar karpos TEN pavojingos?

KLAUSIMAS: kažkada skaičiau, kad karpa ant vyro varpos yra labai pavojinga moteriai. O jei jų yra ant sėklidžių? Ar tai taip pat blogai?

ATSAKYMAS: tiek vyrų, tiek moterų lytinių organų srityje esančias karpas (taip vadinamas kondilomas) sukelia žmogaus papilomos virusas. Vienos šio viruso rūšys žmogui nekenksmingos, kitos sukelia tam tikrus odos pokyčius – kondilomas, karpas, trečios yra svarbus gimdos kaklelio vėžio atsiradimo faktorius.

Kaip ir kiti virusiniai susirgimai, šis – užkrečiamas. Jis perduodamas kontaktiniu būdu: lytinių santykių metu arba rankomis liečiant virusu užkrėstą odą.

Patekęs ant odos, moterims šis virusas gali sukelti kondilomas lytinių lūpų, makšties, gimdos kaklelio, kirkšnių ar išangės srityje. Negydomos, kondilomos gali labai išplisti ir tapti žaizdomis.

Siūlyčiau kreiptis į urologą ar šeimos gydytoją, kurie paskirs atitinkamą gydymą. Merginai derėtų apsilankyti pas savo ginekologą, kuris įvertins kondilomų būvimą lytinių organų srityje, suteiks visą reikalinga informaciją apie žmogaus papilomos virusą bei Lietuvoje pasirodžiusius skiepus nuo dažniausių viruso atmainų.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis