Uždegimai kartojasi

KLAUSIMAS: turiu problemą - kas pusmetį ginekologas ima tepinėlį ir kaskart rezultatas tas pats: uždegimas! Kaskart skiria žvakutes, o po pusmečio - vėl tas pats! Turiu pastovų seksualinį partnerį, geriu kontraceptikus, laikomės asmens higienos. Kas galėtų sąlygoti tokį dažną uždegimą?

ATSAKYMAS: sunku komentuoti atvejį, kai nematau tyrimų rezultatų ir nežinau, kokios žvakutės buvo skiriamos gydymui.

Vertinant situaciją abstrakčiai, priežastys gali būti kelios. Visų pirma, nustatytas uždegimas gali būti neišgydomas iki galo. Ar po žvakučių naudojimo imamas tepinėlis pakartotinai, gydymo rezultatams įvertinti?

Antra: dažnai kartojantis panašios kilmės uždegimams, bei gydant tuo pačiu preparatu, vystosi sukėlėjų atsparumas vaistams. Tokiu atveju, skiriant gydymą tik nuslopinamas mikroorganizmų aktyvumas, išnyksta nemalonūs uždegimo reiškiniai – niežėjimas, perštėjimas, paraudimas, išskyros, o sukėlėjai ir toliau sėkmingai „gyvena“.

Trečia, ar yra tiriamas ir gydomas partneris? Supratau, kad prezervatyvais nesinaudojate. Taigi, gali būti, kad po gydymo partneris kaip infekcijos nešiotojas, sėkmingai užkrečia jus vėl.

Bet kuriuo atveju, siūlau pašnekėti su savo ginekologu: dar kartą atkreipti jo dėmesį į besikartojančius uždegimus, paprašyti atlikti pasėlį, remiantis tyrimo rezultatais skirti gydymą jums abiem su partneriu bei galiausiai įvertinti gydymo rezultatus.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis