Mano draugai nekenčia vieni kitų

KLAUSIMAS: man jau greitai sukaks 18 metų. Turiu daugybę draugų, bet yra vienas labai didelis „bet“. Tie draugai - visi iš skirtingų chebrų. Ir, deja, jie nesutaria vieni su kitais taip, kaip man norėtųsi. Dažniausiai vieni kitus palydi pašaipomis.

Aš nesigėdiju nei vienų nei kitų. Man vis vien, jog esu draugas kitų priešams. Bet man pačiam yra labai skaudu, jog negaliu savo gerų draugų pasikviesti į gimtadienį vienu metu ir išvengti jų konflikto... Be to ir pats nesu nei vienoje chebroje.

Kartais pasijuntu toks vienišas, kai visi kalba, kaip jie kartu su kitais draugais (savo chebra) rengė tūsą, gerai atšventė kieno nors gimtadienį… Jaučiuosi, tarsi „pereinamasis draugas", kuris jungia

atskirus draugų būrius, ir nė vienam jų nepriklauso.

Jau daugybę metų nešvenčiu savo gimtadienio ir Naujuosius sutinku vienas būtent dėl šios priežasties. Net į šokius nevaikštau, nes paprasčiausiai nėra su kuo - visi su kitais savo draugais, ir jų dėmesio man nebelieka.

Gal patartumėt, kaip man elgtis. Aš nenoriu prarasti nė vieno, kad ir netikro draugo, tačiau noriu prisijungti prie chebros, kad nereikėtų visąlaik sėdėti namuose.

ATSAKYMAS: papasakojai, kaip tau sunku, nes esi draugas ir vieniems ir kitiems, ir vienai chebrai ir kitai. Vėliau atskleidei daugiau. Tada sau ir mums pasakei, kad iš tikrųjų nesi nė vienos kompanijos narys.

Kaip suprantu, neturi nė vieno tikro gero draugo. Esi šalia, bet ne kartu. Turėtų būti liūdna… Aš tavo vietoje nustočiau rūpintis, kaip tuos draugus tarpusavyje sutaikyti. Jeigu jie norės - išsiaiškins ir gal susidraugaus patys.

Gali būti, kad niekas tavimi nepasitiki, nes dediesi dviejų lyg ir priešingų stovyklų draugu. Man atrodo, kad tu su jais susidedi, kad nebūtum vienas. Gal verta pasvarstyti, su kuo tu iš tikro nori leisti laiką, eiti į diskoteką, ką nori kviesti į gimtadienį.

Norėčiau tave padrąsinti pasirinkti. Reikia nuspręsti, su kuo tu nori draugauti. Atėjo laikas draugams suprasti, kad tu nori prisijungti prie tūso, galbūt ir pats suorganizuotum ką nors.

Nebesirūpink, ką apie tai pagalvos kiti. Visiems geras tikrai nebūsi. Vieniems žmonėms nieko nekainuoja susirasti pažįstamų ir draugų, kitiems reikia įdėti pastangų. Tu esi vertas turėti draugų ir tik su tokiu įsitikinimu gali jų susirasti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis