Ar visos jos tokios?

KLAUSIMAS: man 26 metai. Per savo nugyventus metelius pastebėjau vieną dalyką: kuo daugiau dėmesio rodai merginai, kuo labiau ją lepini, stebini, tuo labiau ji tolsta nuo tavęs. Ir atvirkščiai - kuo mažiau kreipi į merginą dėmesio, tuo ji labiau stengiasi patikti...

Gal kai mergina turi viską, tai pradeda to nevertinti, o kai pastebi, kad gali tai prarasti, išsigąsta ir nori dėl to pakovoti?

Diskutavau apie tai su savo draugais. Jie buvo panašios nuomonės.

Aš nesuprantu, kodėl gražios, fainos panos būna su vyrais, kurie jų negerbia. Jie palieka, skriaudžia merginas, o užsimano - jos vėl pas juos grįžta...

ATSAKYMAS: nežinau, gal čia aprašyta asmeninė laiško autoriaus patirtis... Panašiau į sociologinį tyrimą, padarytą remiantis savo gyvenimu.

Mintis tokia – arba mes jas arba jos mus turi atstumti, pažeminti ir palikti. Gerų santykių, jeigu vaikinas dėmesingas ir nori džiuginti ar palepinti merginą, negalima tikėtis.

Greičiausiai pačiam vis „pavyksta“ pasirinkti tokią merginą, kuri būtinai turi patvirtinti kažkieno sugalvotą taisyklę. Tu veiki pagal šiuos stereotipus, gal net visai nesąmoningai. Jei tavo lūkesčiai tokie, kad mergina tave paliks, jei su ja gražiai elgsies, tuomet bendraudamas laikai tokį atstumą, kad anksčiau ar vėliau santykiai vis tiek išyra.

Manai: „jeigu būsiu jai geras, tai ji mane mes, o jeigu reguliariai keiksiu ir mušiu - lakstys paskui.“

Beje, turi ir kitą problemą. Manai, kad netikusiems vyrams nepelnytai sekasi su merginomis. Taip, yra daug nedėkingai pasielgusių merginų ir daug merginas žeminančių vaikinų…

Supratau, kad tau asmeniškai akiratyje vis pasitaiko tokie žmonės, apie kokius rašai. Galbūt tave supa tik tokį požiūrį pripažįstantys žmonės, kurie, kaip teigi, nevykusiai bendrauja. Galbūt aplinkinių nuostatos įtakoja ir tavo santykius. Susimąstyk.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis