JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Į mane nekreipia dėmesio

KLAUSIMAS: man 17 metų, prieš ketverius metuspersikrausčiau gyventi į kitą miestą, tekopakeisti mokyklą. Anksčiau turėjau labai gerąauklėtoją, kurią tikrai mylėjau, ji buvokaip mama.
Po išsikraustymo, atvykau įbuvusią klasę aplankyti visų. Tačiau tada auklėtoja į mane net dėmesio nekreipė, beveik visiškai nešnekėjo su manimi.


Taip, tada tikrai buvau pakeitusi išvaizdą, gal ji pamanė, kad ir pati pasikeičiau, bet ji klydo.

Po šio įvykio man labai skaudu. Ką daryti? Ar vertėtų jai pasakyti, kad labai jos pasiilgau ir tikrai labai ją myliu? Ar reikia viską užmiršti, kad ir kaip sunku?

ATSAKYMAS: jeigu jau taip atsitiko, kad buvusi mylima auklėtoja iš kito miesto tavęs nebesutiko taip draugiškai ir šiltai, kaip kad tai darydavo anksčiau, tai tikrai suprantama, kad tau labai skaudu ir vieniša.

Gali jaustis, kad tave išdavė. Rašai, kad ją tebemyli ir apie ją tebegalvoji, reiškia ji tau nuoširdžiai rūpi. Jau praėjo ketveri metai. Jeigu būtumei galėjusi, tai būtum ją seniai užmiršusi. Todėl galimybė „užmiršti„ atkrenta.

Tu nežinai, kodėl ji beveik nekalbėjo su tavimi. Bet tau atrodo, kad taip įvyko dėl tavo naujos išvaizdos. Gali būti.

Tačiau gali būti, kad ji pati tą dieną blogai jautėsi, jai skaudėjo dantį, ji turėjo nemalonumų šeimoje ar su mokyklos direktoriumi. Gali būti daug kitų rimtų priežasčių, kodėl ji nebuvo tokia miela ir geranoriška su tavimi tą dieną. Tikrai nebūtinai todėl, kad tu jai nepatikai, ar ji tavęs neprisiminė.

Auklėtoja ko gero nė nežino, kas darosi tavo širdyje. Ką čia galime padaryti?

Pirmiausia, galima pasirašyti smulkų sąrašą, kuo tau tavo buvusi auklėtoja yra svarbi. Galima įsijausti ir nupiešti jos portretą, paskirti jai eilėraštį, mintyse paskirti jai dainą ir padainuoti ją per karaoke vakarėlį su draugais.

Gali dar kartą pasikalbėti su draugėmis ir viską, kas tau svarbu, prisiminus auklėtoją, pasakyti savo draugėms tai. Gali parašyti jai laišką, bet turi išsamiai paaiškinti, kodėl ją myli ir kodėl negali jos pamiršti.

Gali paskambinti ir paprašyti susitikti per ilgąją pertrauką. Bet tai daryk tik todėl, kad tau palengvėtų…

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai