Mane ketina sumušti

KLAUSIMAS: Buvo šokiai. Šokau. Priėjęs vienas bernas, 2 metais už mane vyresnis pradėjo „duchu“ vadinti. Aš iškart pagalvojau, kad pasigausiu jį mokykloje ir jam kažką padarysiu. Aš jį paprasčiausiai „suvarčiau" ir jis išėjo nieko nesakęs.

Viskas vyko parduotuvėje. Kitą dieną sužinojau, kad vienas „pacukas“, su kuriuo kažkada bendravau ir tas bernas (kur mane puolė) norėjo mane sumušti.

Aš pakalbėjau apie tai su klasės drauge, nes ji turi gerų ryšių ir šiaip mokykloje yra gerbiama… Ji pakalbėjo su tais, norėjusiais mane mušti.

Ėjau koridoriumi ir vėl vienas bachūras pradėjo kabinėtis. Išvadino „lopu“. Pagalvojau, kad tas bernas, kuris mane išvadino „duchu“ pasiskundė.

Mano klasiokė išsiaiškino, kad mane nori sumušti už tai, kad aš „lopas“. Nesuprantu pats tokių poelgių. Paskui viskas aprimo...Bet... yra vienas „bet“. Šiandien sužinojau, kad mane nori jau kitas vaikinas sumušti. Jų abiejų draugas. Už tai, kad klasiokė mane gina.

Dabar bijosiu eiti į šokius. Pagalvoju: sumuš, tai sumuš. Nuvažiuosiu į policiją ir parašysiu pareiškimą... Bet vien tokia šlykšti mintis, kad galiu būti sumuštas… Ir tas nesaugumas... Nežinau, ką daryti. Gal nueiti į mokyklą su socialine pedagoge pasiklabėti?

ATSAKYMAS: Tamsta, vyruti, turi nesusivaldymo problemą. Nes iš laiško matyti, kad visur, kur pasirodai ir ką nors pasakai, įvyksta konfliktas. Tau reikėtų pasikalbėti su socialine pedagoge, kaip neprovokuoti kitų, kaip nereaguoti į pastabas, nesikeikti ir išmokti nusiraminti.

Žinoma, jeigu tau grasina susidorojimu ir tu bijai išeiti į gatvę, geriausia būtų pranešti policijai.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis