Kaip per dieną pamiršti savo ex

KLAUSIMAS: neseniai išsiskyriau su savo mergina. Aš ją tikrai myliu. Na, bent man taip atrodo. Tačiau ji sako, kad nori pradėti gyventi be manęs. Stengiuosi ją „ištrinti“ iš galvos, tačiau niekaip negaliu. Nuolat apie ją galvoju. Man jos trūksta. Mes nebegalime būti kartu...

Bandžiau taikytis... Nesėkmingai. Ji išsitrynė mano telefoną... Kaip pamiršti nesėkmingą meilę?

ATSAKYMAS: po išsiskyrimo daugelis žmonių negali pamiršti savo buvusiųjų. Taip yra todėl, kad išsiskyrėliai vis dar galvoja vieni apie kitus.

Mintys yra lyg karšta bulvė, reikia palaukti, kol ji atvės.

Mūsų protas pasižymi nuostabia savybe įsitikinti kokia nors mintimi. Protas mąsto tai, ką mes norime, kad jis mąstytų. Mintis galime nukreipti mums palankia kryptimi. Galima pasinaudoti tuo, stengiantis nustoti galvoti apie savo ex.

Štai pavyzdys... Įsivaizduok, kad tavo mąstymas yra tartum vandens čiaupas, o mintys bėga kaip vandens srovė. Reguliuodamas praustuvės kamštį gali kontroliuoti norimą vandens srauto nuotėkį. Tik tu gali nuspręsti, ar mintys išbėgs kaipmat, ar išlašės niekur neskubėdamos.

Kaip ir vandens srovę galime kontroliuoti save. Niekas kitas, pabrėžiu, niekas kitas, tik tu pats gali kontroliuoti savo mintis.

Dabar įsivaizduok, kad greitai bėgantis vanduo yra tavo prisiminimai apie ex: blogi įvykiai, skausmas, užgauliojimai, vienatvė.

Stebėk, kaip bėga vanduo... Kuo didesnė minčių srovė, tuo didesnį skausmą jausi. Juo stipriau bėgs vanduo, tuo daugiau minčių „perleisi“ per save. Gali pasijusti vienišas, prislėgtas ar nusivylęs.

Dabar užkišk praustuvę kamščiu, prisuk srovę. Vanduo nusistovės. Taps ramu.

Sustabdydamas minčių antplūdį, sustabdai ir mintis apie ex. Ilgainiui jos visiškai išsisklaidys. Bangelės kriauklėje nurims ir tu galėsi ramiai atkišti kamštį ir nuleisti vandenį…

Pasistenk daryti šį pratimą kiekvieną dieną, įsivaizduodamas, kad tekanti vandens srovė yra tavo buvusio partnerio istorija. Sumažindamas vandens tekėjimą, slopinsi ir prisiminimus apie savo buvusįjį/-iąją. Atlikęs pratimą kelis kartus galėsi pamiršti savo ex ir per vieną dieną.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis