Tėvai neleidžia išvykti

Tai mano pirmasis koncertas, noriu „sublizgėti“. Net nežinau ką daryti, nenoriu nuvilti grupės. Prašau padėkite.

ATSAKYMAS: kažkodėl tėvai sunerimę ir entuziastingai nepritaria pačios svajonei dalyvauti koncertuose.

Kad galėtum imtis kokių nors žingsnių, reikia susigaudyti, dėl ko tėvai labiausiai išgyvena ir kodėl kol kas neduoda sutikimo.

Pirmiausia rašai apie išlaidas koncertiniams drabužiams. Tokios išlaidos gali būti ir nežymios, ir ypač didelės. Nelygu, kaip kolektyvo vadovė ar vadovas ketina suorganizuoti rūbų pasirodymams įsigijimą.

Todėl pirmiausia reikia išsiaiškinti ir su vadove ir su kolektyvo draugėmis, kiek pinigų turėsite sumokėti. Paprastai numatomos išlaidos tiek drabužiams, tiek bateliams, tiek papuošalams, kaspinams ar kepuraitėms visada pasirodo 10-20% didesnės, negu buvo planuota.

Kiek jūsų šeima gali sau leisti? Ar tu pati kiek nors užsidirbi? Ar jau esi numačiusi ir sutarusi dirbti vasarą ir sugrąžinti dalį pinigų, jeigu tėvai tave finansuos.

Gal gali atsisakyti kokio nors nebūtino pirkinio ir tuos pinigus pridėti prie koncertinių rūbų pinigų. Reikia pagalvoti, kaip sutaupyti ir uždirbti, jeigu tikrai nori šokti.

Kitas dalykas – tai pasitikėjimo klausimas. Dėl ko nerimauja tėvai, išleisdami savo vaikus į kelionę?

Turbūt, neturėčiau būti nuobodi, bet noriu priminti, kad tėvams rūpi tavo sveikata ir savijauta, tavo žmogiškas orimas.

Ar jie gali būti tikri, kad tu nepasimesi, nepamesi galvos, tapusi scenos žvaigžde trims dienoms? Ar sugebėsi susilaikyti nuo alaus ar sidro, nenuvažiuosi su nepažįstamais madingai pasipuošusiais vaikinais jų blizgančiame automobilyje, kurie tave pabandys „kabinti“, neprisiuostysi ir neprisirūkysi visokio šlamšto.

Gal jie nerimauja dėl to, kokie gi ten šokiai, dėl kurių tau taip stipriai plaka širdis ir blizga akys. Jeigu tavo vadovė rimtai žiūri į šį reikalą, tai galėtų svariai prisidėti ir pagelbėti tau ir tavo kolektyvo draugėms išvykti.

Paprastai tėvai turi duoti raštišką sutikimą, kai išvyksta nepilnamečiai. Sutarkite, kad ji parašytų informacinį laišką su prašymu išleisti į kelionę jūsų šokių kolektyvą.

Tame laiške turi būti išdėstyta, kur ir kada jūs koncertuosite, kur nakvosite, kada grįšite, išdėstytos taisyklės, kaip turi elgtis kiekvienas kolektyvo narys kelionėje.

Tu turi įsipareigoti laikytis šių taisyklių dėl savo pačios saugumo. Mes visi laikomės tam tikrų taisyklių.

Tėvams būtų drąsiau, jeigu jiems pristatytum savo kolektyvo drauges, gal pasikviestum arbatos į namus. Gal gali tėvus pakviesti į koncertą savo mieste, kad jie pamatytų, kokie šokiai tave taip užbūrė.

Manau, kad tėvai gali būti ir supratingi, jeigu leisi jiems daugiau sužinoti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis