Jis nebesisveikina

KLAUSIMAS: nežinau, kodėl rašau būtent jums, bet tikiuosi, kad padėsite man suprasti tai, ko labai ilgai nesuprantu. Aš dar moksleivė. Atsitiko taip, jog vasarą sutikau nuostabų vaikiną. Iš pradžių jutau, kad jis mane „kabina“, džiaugiausi tuo. Tačiau atėjus mokslo metams, kažkas pasikeitė. Jam pradėjo nepatikti mano dėmesys.

Galiausiai pradėjome nebesisveikinti. Kai pabandžiau išsiaiškinti, kas nutiko, jis atsakė, kad jam viskas gerai ir jam „fainas jausmas“ su manimi nesisveikinti.

Tai mane labai liūdina, nes to vaikino negaliu išmesti iš galvos jau beveik metus. Didžiausia bėda ta, kad aš kasdien jį matau mokykloje.

Nežinau, gal man taip tik atrodo, tačiau, man rodos, kad jis taip pat atkreipia į mane dėmesį. Visi sako, kai tik imu apie jį kalbėti, mano akys ima žibėti ir veidą papuošia šypsena.

Dažnai pastebiu, kad jo draugai mane stebi, kalba apie mane. Prisipažinsiu, su patinkančiu vaikinu užmegzti kažkokius santykius, nebeturiu vilties, bet norėčiau su juo susitaikyti, kad būtume bent draugai.

Prašau, padėkite man sugalvoti, kaip su juo susitaikyti. Man rodos, aš jau išbandžiau viską. Jei tai neįmanoma, tai taip ir pasakykite.

ATSAKYMAS: iš laiško pasirodei labai protinga ir išmintinga mergina, pati sau nedrąsiai pasakiusi, kad „jau viskas baigta”. Tu labai nenori išgirsti šios karčios tiesos iš kitų. Visokios priemonės išbandytos, visokie būdai išmėginti, o jis elgiasi taip, lyg nebenorėtų tęsti pažinties.

Kartais net būna nelabai mandagus, kai nepasisveikina. Bet gal jis kasdien mato tavo liūną ir nelaimingą žvilgsnį, nesibaigiančius atodūsius, gauna tragiškomis gaidomis nuspalvintas žinutes.

Tada jis nori atsiriboti, atsitraukti, atitolti. Tau pačiai jis labai daug reiškia, negali nė minutės negalvoti ar nekalbėti apie jį. Dėl to tau net per dažnai atrodo, kad jo draugai apie tave kalba arba tave nužiūri.

Gali būti, kad jie tiesiog kalbasi ir dairosi, pastebėdami žmones aplinkui. O tau atrodo, kad čia jau tikrai tau skirtas žvilgsnis, nes tau norėtųsi, kad taip būtų.

Jeigu tu nori su juo likti draugais, tai jam apie tai ir pasakyk. Bet nelaidyk užuominų, kaip tau liūdna ir kaip tau gaila, kad nebedraugaujate.

Negali prašyti paskutinį kartą susitikti ar ateiti į pasimatymą. Tai nėra susitaikymas ir draugiškas išsiskyrimas. Jeigu jam darysi tokias užuominas, tai atrodys ir skambės kaip priekaištai.

Niekas nenori draugiškai išsiskirdamas klausytis priekaištų. Dabar kaip tik toks metas, kai labiausiai už viską norisi eiti į pasimatymus ir uostyti pavasarinių gėlių žiedus.

Labai gaila, kad jūsų santykiai buvo trumpi. Bet, atrodo, tada jie atnešė tau ir daug džiaugsmo. Taip jam ir pasakyk, palinkėdama gerų egzaminų ir geros gyvenimo kloties.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis