Pirmasis kartas: ar skauda?

KLAUSIMAS: mano geriausia draugė vakar prarado nekaltybę. Ji sakė, kad pirmasis kartas buvo nepaprastai skausmingas.

Norėčiau sužinoti, ar pirmasis kartas išties būna skausmingas, ir ar galima kaip nors sumažinti skausmą. Ar skauda mažiau po pirmojo karto?


ATSAKYMAS: tokius klausimus sau užduoda kiekviena mergina. Džiaugiamės, jog išdrįsai to paklausti garsiai.

Greičiausiai jau žinai, kad tarp makšties ir makšties prieangio yra mergystės plėvė – plona gleivinės raukšlė, kurią sudaro plona skaidulinio jungiamojo audinio plėvė.

Jei merginai būna mėnesinės, mergystės plėvė jau yra atsivėrusi – kitaip kraujas neišbėgtų. Jei ji naudoja tamponus, ertmės dydis dažniausiai prilygsta pirštui.

Kuo jaunesnė mergina, tuo mažesnis atsivėrimas, būtent todėl ir nerekomenduojama tokio amžiaus santykiauti. Galima pažeisti lyties organus.

Žemiau skaitykite informaciją merginoms, pasiruošusioms pirmajai sueičiai. Mūsų galva, mergina neturėtų mylėtis, jei ji nėra tikra dėl pirmojo karto ar dėl savo partnerio jausmų. Mergina turėtų būti emociškai, fiziškai pasiruoši suartėti.

Daugeliu atveju esamas mergystės plėvės atsivėrimas nėra pakankamai didelis peniui, todėl varpai patenkant į makštį, plėvės audinys plyšta. Aktas būna skausmingas, jo metu pasirodo kraujas, net jei partneris yra labai švelnus.

Ginekologas, nuskausminęs makšties prieangį, gali padidinti mergystės plėvės atsivėrimą. Nors labai retai atliekama, tačiau tokia paslauga palengvina pirmąjį kartą ir padaro jį mažiau skausmingą.

Taip pat padėtų, jei pirštais (savo ar vaikino) švelniai padidintumėt plėvės atsivėrimą. Tai reiktų daryti pora savaičių iki lytinio akto. Nepamirškite pirštus sutepti specialiu, makščiai skirtu lubrikantu. Tai gali būti bendra jūsų seksualinio patyrimo dalis.

Taip pat galima lavinti makšties prieangio raumenis, juos įtempiant ir atpalaiduojant. Nesvarbu, ar pirmas, ar ne pirmas kartas, sueitis bus visad skausminga, jei šie raumenys bus įsitempę. Kaip išmokti juos atpalaiduoti? Šlapinantis, pamėginkite sustabdyti ir vėl paleisti šlapimą.

Taip darydama, lavinsi tą pačią makšties raumenų grupę. Išmok pajausti, kada jie būna įsitempę ir kada atpalaiduoti.

Tikimės, kad apsilankysi ginekologo kabinete, kur gausi reikiamos informacijos apie patikimą kontracepcijos formą.

Kai tau atrodys, kad jau esi pasirengusi seksui, pasirūpink lubrikuotais prezervatyvais.

Skirk laiko vadinamiesiems įžanginiams žaidimams, t.y. bučiniams, glamonėms, prisilietimams, viskam, kas suteikia malonumą, dar nepradėjus akto. Tai ne tik teikia malonumą, bet ir sudrėkina vaginą, taip penis lengviau slysta.

Pasikalbėk su savo vaikinu apie tai, kaip jis sureaguotų, jei paskutinę akimirką tu apsigalvotum. Jo kūnas vers jį patirti orgazmą. O tu gali jau nebenorėti mylėtis.

Jei per sueitį išsigąsi, ar skausmas bus per didelis, nėra absoliučiai jokios priežasties, dėl kurios turėtum tai kęsti. Pirmasis kartas yra labai svarbus žingsnis, kurio metu tu turi jaustis gerai.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis