Mano dienoraštis: kai delnus niežti

Atsivertęs vieną straipsnį apie masturbaciją ir perskaitęs statistiką, net žagtelėjau: jame rašoma, jog reguliariai masturbuojasi apie 96 proc. vaikinų ir 60 proc. merginų. Tai bent skaičiai. Aš, žinoma, irgi masturbuojuosi.

Perskaičius tokią statistiką, būtų kvaila tai neigti. Visgi mūsų visuomenėje masturbacijos tema yra tabu. Žmonės nėra linkę atskleisti šios savo paslapties. Tačiau atėjo metas ištraukti ylą iš maišo ir parašyti, ką aš apie tai manau.

Masturbacija asocijuojasi su lytiniu brendimu, tada mes pradedame geriau pažinti savo kūną. Gerai išanalizavus savo kūną, galima tikėtis, kad lytinis gyvenimas irgi seksis geriau. Na, bent žinosi, kur ieškoti savo „daikčiuko“.

Masturbacija netrumpina gyvenimo, ji apskritai nėra pavojinga sveikatai – tai perskaičiau taip pat visai neseniai. O aš anksčiau maniau priešingai: maniau, kad masturbacija skatina impotenciją, kenkia sveikatai ir mano „draugeliui“. Kai kurie vaikinai sakė, kad merginos mato, ar vaikinas masturbuodavosi anksčiau ar ne… O tai didelė gėda…

Visgi ne aš vienas buvau tokios nuomonės: viduramžiais buvo manyta, kad žmonės, kurie masturbuojasi kenkia ne tik savo kūnui bet ir dvasiai. Masturbavimasis buvo baisiausia nuodėmė.

Bažnyčios pozicija masturbacijos klausimu buvo kategoriška: masturbacija yra nuodėmė ir šėtono pramanas. Pamaldūs žmonės, kurie manė, jog žmogaus kūnas yra tik laikina buveinė, susilaikydavo nuo masturbacijos.

Vienas dvasininkas buvo netgi išradęs specialius kapšelius, kuriuos reikėdavo dėti ant varpos. Jie stipriai prisitvirtindavo ir jų lengvai nebuvo įmanoma nuimti. Tokiu išradimu dvasininkas norėjo pažaboti tikinčiųjų lytinius santykius ir apsaugoti paauglius nuo masturbacijos.

Dar viena priežastis, dėl kurios buvo manyta, jog masturbacija kenkia sveikatai: medicininio išsilavinimo stygius.

Vėlesniais laikais (XIX a. pabaigoje XX a. pradžioje) buvo manyta, jog ilgalaikė masturbacija susijusi su beprotyste. Kuo didesnis ligonis, tuo daugiau ir drąsiau jis masturbuojasi ne tik paslapčia, bet ir kitų žmonių akivaizdoje.

Ne paslaptis, jog žmonės masturbuodamiesi savo vaizduotėje susikuria vaizdinius, kuriuose jie mylisi ar mato nuogus kūnus, ar dar ką nors, kas jiems teikia malonumą.

Manyta, kad svajojimas ir nebūtų dalykų įsivaizdavimas kenkia psichikai. Taip pat buvo manyta, jog masturbacija veda prie tokių lytinių iškrypimų kaip sadizmas, mazochizmas ar net homoseksualizmas.

Dabar masturbacija taip pat siejama su daugybe mitų. Mano draugeliai sako, jog nuo masturbacijos delnai pradeda želti. Pradėjau domėtis ir šiuo klausimu. Perskaičiau, kad tai yra tik mitas.

Dar girdėjau žmones sakant, kad jei dažnai masturbuosiesi, ateityje busi impotentas arba negalėsi susilaukti vaikų. Tai irgi grynų gryniausia nesąmonė, taip radau rašant internete.

Vaikinai paprastai pradeda masturbuotis 14 metų, o merginos 15. Tačiau dabar masturbuojasi vis jaunesni.

Jei turi antrą pusę pradedi mąstyti, jog pats laikas paleisti iš rankos savo „bičiulį“ ir pradėti normalų lytinį gyvenimą. Aš tau patarčiau neskubėti.

Pirmiausia abu turite būti pasiruošę suartėti. Santykiauti galite pradėti ne nuo sekso, o nuo petingo. Petingas – glamonės, bučiniai, prisilietimai, kurių tikslas yra sujaudinti partnerį.

Žmogus neturi savęs varžyti ir varžytis. Masturbacija yra sveikas būdas, leidžiantis tau atsipalaiduoti. Nieko baisaus, jei masturbuojiesi ir kiekvieną dieną.

Nereikia bijoti įvairiausių gandų. Visa tai tik kalbos. Aš pats masturbuojuosi nuo 13-os. Kol kas nei apakau, nei tapau orangutangu. Priešingai, jaučiuosi sveikas ir žvalus. Masturbacija padeda pažinti save ir savo kūną. Kai kurie šiuolaikiniai mokslininkai netgi skatina masturbuotis, kad suprastume savo seksualumą ir kūno poreikius.Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis