Ar tai meilė

KLAUSIMAS: aš ir mergina pažįstami porą metų. Tačiau aš nežinau, ką ji jaučia, gal tik su manim koketuoja. Man ji patinka ir nedvejodamas su ja draugaučiau. Mes aistringai bučiavomės kartą, tačiau esame tik draugai.

Kartais ji parašo tokias sms žinutes, kad, atrodo, nori tik sekso… Kaip man suprasti ir kaip nustatyti ribas tarp draugystes ir meilės?

ATSAKYMAS: kokios gali būti ribos tarp draugystės ir meilės? Nelengvas klausimas. Pirmiausia, pasvarstykime apie tave. Kadangi pačiam mergina patinka ir galvoji apie ją, tai, manau, tu mąstai jau ne apie draugystę. Meilė - tai pagarba, aistra ir draugystė, tai noras visą laiką būti kartu, dalintis viskuo, abipusis pasitikėjimas.

Abejoju, ar jau taip dažnai draugai kviečia vienas kitą užsiimti seksu. Tarp draugų - netgi jeigu jie vaikinas ir mergina - nebūna stiprios fizinės traukos, merginos tikrai tos traukos nejaučia. Jeigu mergina nori tik fizinio ryšio, sekso ir pasitenkinimo, bet niekada nekalba apie jausmus, neduoda užuominų, kad tu jai patinki, verta susimąstyti. Juk turi jai patikti kaip asmenybė, o ne kaip žaisliukas, skirtas seksualiniam pasitenkinimui.

Dabar pabandyk apsvarstyti tokius dalykus: mylintis žmogus stengiasi ne tik imti iš kito: imti malonumus, pinigus, pasitenkinimą, susižavėjimą,- bet ir duoti. Jeigu ji tau sako gražius žodžius, jeigu ji pastebi, kada tu nuliūdęs, kada linksmas, jeigu ji teiraujasi, kaip tau šiandien sekėsi, jeigu ji nori tau išvirti kavos ar iškepti sausainių, jeigu primygtinai nereikalauja būtinai susitikti šiandien, nors tu negali, jeigu pasisiūlo padėti, kai žino, kad nebespėsi padaryti referato, gal tu jai rūpi.

Jeigu tu ją paguodi, kai jai skauda galvą, jeigu paveži į treniruotę, jeigu kartais dovanoji gėlių ar pavaišini vakariene, nesitikėdamas užmokesčio, tai gal ji tau svarbi.

Mylėdamas žmogus stengiasi neišjuokti kito, nepastatyti į nepatogią padėtį, ir tai reiškia pagarbą. Jeigu ji ir tu parodote, kad esate kūnu ir siela mieli ir brangūs vienas kitam, jus kaip magnetas traukiate vienas kitą, tai gal tada - tai meilės ženklai.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis