Niekaip negaliu pamiršti savo ex

KLAUSIMAS: turiu mažytę bėdą – niekaip negaliu pamiršti savo buvusio vaikino. Draugavome truputį ilgiau nei metus, per tą laiką spėjau jį pamilti. Po skyrybų praėjo jau beveik pusė metų, bet jo vis dar nepamiršau. Nemoku gyventi be jo.

Viskas atrodo taip svetima ir nemiela. Praradau norą džiaugtis pasauliu.

Seniau buvau ta, kuri gali plepėti valandas, o dabar net geriausiai draugei atsiverti sunku.

Pasidariau labai uždara. Bet nieko sau padaryti negaliu... Noriu vėl būti ta pleputė, kurią mylėjo visi. Tačiau taip kaip seniau elgtis galiu tik tada, kai šalia būna mano ex.

Niekada nemokėjau gyventi sau, visada gyvenau dėl kažko kito. Bet kai dingo meilė, dingo ir visi norai. Visos svajonės, visos viltys. Pati jau nebežinau, kaip sau padėti.

ATSAKYMAS: meilė palieka pėdsakus. Iš linksmos mielos pleputės pasidarei susimąsčiusi, uždara, vieniša mergina. O gal tiesiog išaugai iš mažos ir žavios bičiulės į jauną ir rimtą panelę, neprivalančią nieko aplinkui linksminti.

Nebegalėsi pavirsti mergaičiuke vėl. Laikas neteka atgal. Iš laiško matyti, kad labiau suaugai. O kai žmogus suauga, jis nebebūna toks kaip vaikystėje ar paauglystėje.

Tavo draugai mato tuos pasikeitimus. Jie irgi auga, keičiasi, todėl jūs vėl atrasite bendrą kalbą.

Dėl meilės? Jeigu tu vaikino ilgiesi, praėjus pusei metų nuo išsiskyrimo, tai visai normalu. Jeigu tai buvo meilė, rimtas jausmas, gilus išgyvenimas, tai jausmai negali dingti per kelias savaites. Rimti jausmai palieka gilius pėdsakus širdy ir žaizdoms sugyti reikia daugiau laiko ir kantrybės.

Jeigu nori gyventi dėl kitų, tikrai surasi ką veikti. Susirask prasmingos savanoriškos veiklos. Gerų darbų reikia, tada gyvenimas įgaus prasmės. Turi save pažinti ir pasirinkti, kaip geriausiai save realizuoti.

Kai senoji meilė užsimirš ir jau bus padėta į širdies archyvą, atgims norai, svajonės ir viltys. Atsisveikink su praeitimi. Tai neįvyks greitai, bet tau pavyks.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis