JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Aš – geriausia mokyklos mokinė, o jis – nemokša

Mano draugui su mokslais nesiseka.
Tėvams mūsų draugystė labai nepatinka, draugavome metus, po to neiškentėme
ir išsiskyrėme, nebendravome 2 mėnesius, bet dabar vėl bandome kalbėtis.


Norime būti kartu, bet kai tėvai nepritaria… Mano draugas rūko. Ką daryti?

ATSAKYMAS: jūsų istorija tokia panaši į Romeo ir Džiuljetos istorijos pradžią. Tėvai draudžia jums susitikinėti, nes pastebėjo, kad jūs buvote rimtai susidraugavę.

Tu labai gerai mokaisi, kaip suprantu, turi autoritetą tarp draugų, esi populiari. Kas gąsdina tėvus?

Gal jiems neaišku, koks iš tikrųjų yra tavo draugas abiturientas. Jie žino tik kad jis nekaip mokosi ir parūkyti yra pratęs. Gal jie mano, kad jis tau padarys neigiamos įtakos. Gal jie įsivaizduoja, kad tu nesugebėsi įvertinti, kada tavo vaikinas elgiasi gerai, o kada ne.

Kol tu gyvensi su savo tėvais, tol tau reikės derinti su jais savo veiksmus ir poelgius. Aš suprantu, kad širdžiai neįsakysi… Bet gal jau išbandei būdą – pasikviesti jį pas save namo, kad tėvai pamatytų, koks jis yra žmogus.

Gal jūs kartu su draugu galite padėti tėvams ūkyje ar sodyboje ir „užsirekomenduoti“ kaip darbštūs ir iniciatyvūs žmonės.

Jeigu jis protingas žmogus, tai norės, kad tavo tėvai būtų palankiai nusiteikę jo atžvilgiu. Jeigu niekas nepadės įtikinti tėvų, kad jūs rimtai draugaujate, tada tau iškils klausimas – ką pasirinkti.

Ar paklausyti tėvų ir atsisveikinti su meile, ar stengtis, kad tėvai suprastų, jog tai – tavo tikras draugas.

O gal pradėti savarankiškai galvoti ir rinktis maištininkės kelią? O gal vasara, atostogos, naujos pažintys, nauji įspūdžiai bus tavo ir draugo santykių patikrinimas ir daugelis dalykų paaiškės patys.

Rytas už vakarą, o ruduo už vasarą gudresnis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai