10 dalykų, kuriuos privalo žinoti kiekviena aštuoniolikmetė

Tau - aštuoniolika? Nesvarbu, visai neseniai nuo gimtadienio torto teko pūsti aštuoniolika žvakučių, o gal greitai švęsi dveynioliktą gimtadienį, šias tiesas apie šiuos puikius metus žinoti privalai.

Jei šiuo metu nieko nemyli, nereiškia, jog liksi amžinai vieniša. Tavo meilė ateis, tik būk kantri. esi dar be galo jauna, todėl pulti į paniką iki šiol nesusiradus vaikino nevalia. Amžius, kuriuo žmonės pirmą kartą įsimyli, statistiškai nėra patvirtintas, juk tai būtų nerealu! Kai kas meilę atranda mokykloje, kai kas - studijuodamas, o kai kas ir gerokai vėliau. Tad meilės paieškos neturėtų tapti tavo svarbiausiu gyvenimo prioritetu.

Valgyk daugiau daržovių. Pamatysi, įtraukdama vis daugiau daržovių į savo racioną, vos po kelių mėnesių džiaugsiesi geresne savijauta. Dabar esi tokio amžiaus, kai nesiskundi sutrikusia medžiagų apykaita - ji greita, todėl, ko gero, gali valgyti ką tik užsimanai. Visgi turėtum pasaugoti save bei savo organizmą, tad rinkis menkai apdorotą, šviežią maistą, nevenk patiekalų iš daržovių.

Kai kurie draugai yra amžiams, tačiau kai kurie yra laikini. Neprisirišk prie vienos draugės - kas žino, gal išvykus studijuoti jūsų keliai išsiskirs. Paikiausia yra manyti, jog draugai, kurie yra aplink, bus amžini, juk niekada negali žinoti, kas gali jus išskirti - atstumas, konfliktai ar paprasčiausias interesų nesutapimas.

Atsikvėpk nuo technologijų. Pasidaryk nekompiuteradienius ir netelefonadienius - ilsink galvą nuo spoksojimo į ekraną. Esi tokio amžiaus, kuomet technologijų pasaulyje nardai it žuvis vandenyje, tačiau būtina pailsėti nuo skaitmeninių prietaisų ir į rankas paimti knygą.

Laikykis atokiau nuo apkalbų. Kuo ankstesniame amžiuje pradėsi apkalbėti, tuo sunkiau bus po to atsikratyti šio bjauraus įpročio. Kuo mažiau stenkis kištis į kitų gyvenimus ir apkalbėti. Atmink, bet kokia, net ir švelniausia apkalba nėra gera.

Nepadaryk lankymosi vakarėliuose savo svarbiausia veikla. Kartais gerai atsipalaiduoti, tačiau laukti kiekvieno penktadienio vien dėl vakarėlių - ar tikrai tik tai tau svarbu?

Neišleisk visų pinigų. Išleidi viską, o vėliau skoliniesi iš draugų? Pasilik bent kažkiek pinigų vadinamai juodai dienai. Kuo anksčiau pradėsi taupyti, tuo vėliau jausiesi saugesnė, be to, tau negrės skolininkės sindromas.

Nedidink savo krūtinės. Kad ir kaip šiame amžiuje trokštum, kad ji būtų didesnė, žinok, jog mažesnės krūtinės net madingos! Žinoma, moteriškumas vertinamas nuo senų laikų, tačiau tavoji krūtinė vis dar bręsta, tad po kelerių metų galbūt galėsi pasidžiaugti kur kas didesne. O jei ne, paprasčiausiai žinok, jog kažkas pamils tave tokią, kokią sukūrė gamta.

Nepirk to, ko tau nereikia. Kavos išsinešimui už keturis eurus, apyrankės, kokių jau ir taip turi šimtus - kam reikia išlaidauti? Išlaidos gresia ne tik asmeniniu bankrotu, bet ir konfliktais su tėvais, nes, tikėtina, jie tave vis dar išlaiko. Žinoma, jei užsidirbi pati, gali sau leisti kiek daugiau, tačiau išlaidavimas dar niekuomet nebuvo pliusas.

Neprišk prie vieno žmogaus. Jauti, jog tavo draugystė su vaikinu nėra tai, ko trokšti? Esi jauna, judėk pirmyn. Blogiausia, ką gali padaryti, tai būti su tuo, kuris tavęs nevertina, negerbia ir engia. Galbūt net žemina? Privalai atskirti tikrą meilę nuo paiko susavėjimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis