Ar būti atkakliam ir siekti jos?

KLAUSIMAS: labai norėčiau paklausti, ką man daryti tokioje situacijoje: esu jau gan nebejaunas. Man 18 metų. Turiu nuostabią draugę. Jai 15. Bet man labai gaila kad ji tik draugė. Aš ją labai myliu. Pamilau nuo to karto, kai padovanojau jai mažą dovanėlę.

Mane pakerėjo jos pasakiška šypsena. Nesenai buvo jos gimtadienis. Kaip pridera - pasveikinau. Kitą dieną sužinojau tai, ką labiausiai bijo išgirsti kiekvienas įsimylėjėlis: ji manęs nemyli ir kažin ar kada nors pamils. Ji pati tai sakė.

Ji man be galo brangi, todėl norėčiau paklausti, ar verta viską mesti ir ją pamiršti ar kovoti toliau ir siekti savo tikslo, maištaut prieš sau nepalankias aplinkybes ir tuos, kurie karpo mano svajonei sparnus teigdami, kad privalau ją pamiršti?

ATSAKYMAS meilę nužudyti gali ir draugų arba nedraugų žodžiai bei paties abejones. Juk rašai – ar man kovoti, maištauti ar pamiršti… Tiek abejonių, kaip pasielgti, kyla ir todėl, kad meilė draugei dar tarpi, tokia nesutvirtėjusi, neišaugusi.

Nė vienas žmogus nenori, kad jį atstumtų. Tau labai svarbi jos pasakiška šypsena, švelnus žodis, švytintis žvilgsnis, nukreiptas į tave. Kai santykiuose abu – ir vaikinas ir mergina - gali dalintis tokiais švelniais ženklais, būna labai gera. Bet tai dar toli gražu ne meilė.

Todėl jauną, bet senu besijaučiantį žmogų noriu truputį nuliūdinti. Jeigu ji pasakė, kad nemyli, tai yra tiesa, nes ji gal dar ir nemylėjo iš tikrųjų, ir, kaip rašai, vargu ar pamils. Kai esi penkiolikos ar aštuoniolikos, o gal ir vyresnis pasitaiko, kad meile vadinamas susižavėjimas, trauka, susijaudinimas. Tai praeina.

Aš iš laiško supratau, kad esi džentelmenas, žinai kaip merginai malonu gauti dovanėlę gimtadienio proga. Greičiausiai ir kitų teigiamų savybių turi nemažai. Matyti, kad turi ir turėsi aplinkui daug draugų, bus ir draugių.

Todėl jeigu jau nekovoji, tai gal ir supranti, kad tai ne ta meilė. Kitaip jau būtum padaręs viską, kad ją išlaikytum ir susigrąžintum. Tada negalvotum, ar teisingai, ar neteisingai elgiesi.Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis