JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Nuolat prikaišioja dėl išvaizdos

ATSAKYMAS: nei iš šio, nei iš to pasitaikantis šaltas draugo kritikos dušas labai
įskaudina, kaip rašai, sugraudina arba suglumina. Stebina, kad pačiai užtenka kantrybės ir ištvermės pakęsti tokius draugo užsipuolimus ar „patraukimus per dantį“.

Pažiūrėkime į šią problemą dvejopai.

Pirmasis dalykas (nors jis labai mažai tikėtinas), įsivaizduokite, kad mergina labai pastebimai, labai ryškiai ne laiku ir ne vietoje apsirengia ar pasidažo. Turiu galvoje, kad TAIP, kaip tiesiog netinka atrodyti tam tikru metu.

Žinoma, kad ji sulauks tam tikros kritikos.
Aš tikrai netaikau to parašiusiai merginai. Dabar madinga rengtis visaip, derinti įvairius stilius – mada demokratiška. O
tai reiškia, kad tu gali rengtis, susišukuoti apsiauti ir atrodyti, kaip nori.

Taip pat problema gali būti ir iššaukiantis stilius, kad net gatvėje į tave atsisuka. Nenormalu atrodyti atstumiančiai arba komiškai ir apgailėtinai. Todėl, jeigu tai, ką čia rašau, tau netinka, pereikime prie kito dalyko.

Tu parašei, kad toleruoji draugo kandžias pastabas. Jeigu žmogus mielas ir brangus, jeigu yra ženklų, kad tai meilė iš tavo pusės, kodėl jam leidi taip elgtis. Baisu prarasti mylimą žmogų? O vaikinas kažkodėl leidžia sau tave skaudinti. Juk išvaizdos, figūros, svorio kritika – vienas iš skaudžiausių dalykų tai girdinčiajam.

Kažin kodėl jis taip daro? Ar jis mėgaujasi tuo tariamu pranašumu, kai tau pasako: „tu turi sublogti” ir mato, kad tave nuliūdina. Ar jis tik apsimeta, kad tu jam rūpi.
Gal tas žmogus nori nutraukti su tavimi santykius ir specialiai tave skriaudžia?

Žinoma, kartais pasakome žmogui: „apsikirpk, išsilygink palaidinukę“, nes matome, kad žmogus nepastebi, kas ne taip. Bet tai nesikartoja reguliariai, net ir tai sakydami, turime būti atsargūs ir jautrūs, kad nesuglumintume kito.

Sakoma, kad Anglijos dvare, kai kas nors iš svečių pažeidžia etiketą, aplaisto staltiesę ar panašiai, to šeimininkai mandagiai „nepastebi” ir elgiasi lyg nieko nebūtų atsitikę.

Manau, kad tavo draugė ne visai teisi, siūlydama nekreipti dėmesio į pašaipas. Kokia gali būti draugystė, kai vienas pastoviai kritikuoja, o kitas dėl to kenčia, kad neprarastų draugo.

Gal tai pagaliau reikia sustabdyti, jis supras, kaip tau nemalonu, nes jis tave gerbia ir vertina. O gal reikia iš esmės aptarti, kuo paremti jūsų santykiai.
Aš tikiuosi, kad tau pavyks tai išsiaiškinti, ir jūsų santykiai bei tavo savijauta pasitaisys.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai