Kaip nebūti „po padu“

KLAUSIMAS: draugauju su panele beveik metus. Atrodo viskas labai gerai. Esu avinas, pagal zodiaką, o ji - žuvis. Bet tikriausiai mane galima pavadinti ne avinu, o pusiau avinu, nes šio zodiako ženklo žmonės labai užsispyrę. Deja, esu pusiau avinas, nes man rūpi harmonija, ramybė, buvimas su žmogumi, ramūs, šilti vakarai dviese ir panašiai.

Panelei rūpi „plotai“, „tūsai" ir panašūs dalykėliai. Ji - šešiolikmetė, suprantama - pats lakstymas, bet ką galima galvoti, kodėl panelei labiau priimtini yra baliukai, o ne vakarai su mylimuoju? O gal tai net ne meilė?

Deja, yra ir dar viena problemėlė - bendravimas. Ji man nuolat sako, kad nerandame bendros temos, nebendraujame.. Todėl rašau jums.

Patarkite, ką man daryti, kokias temas panelei siūlyti, kad atrastume bendrą kalbą, kad daugiau bendrautume ir ji būtų patenkinta bendravimu.

Noriu tik to, kad ji jaustųsi laiminga, o iki pilnos laimės tetrūksta bendravimo.. Ką man daryti, kad bendravimas taptų įdomesnis, atsirastų daugiau bendrų temų.

Dar viena esminė problemėlė yra, kad panelė labai valdinga, o aš nemėgstu pyktis, dažnai nusileidžiu, tačiau, kai retkarčiais pareiškiu savo nuomonę - kyla pykčiai.

Kaip elgtis, kad būtų laikomasi bendros nuomonės, kad būtų ieškoma bendrų sprendimų, kompromisų ? Man tereikia tik harmonijos, ramybės ir buvimo su panele, todėl ir prašau jūsų pagalbos.

ATSAKYMAS: porą sudaro du jauni mieli, romantiški žmonės, kurie turi ir panašumų, ir skirtumų. Gal vertėtų pradėti nuo skirtumų. Iš laiško suprantu, kad mergina yra keleriais metais jaunesnė už vaikiną. Vaikinas ją taip švelniai globojančiai apibūdino, rūpindamasis santykių sutrikimais ir įtampa būnant dviese.

Ji mėgsta būti tarp draugų, tarp žmonių, eiti į susibūrimus ir vakarėlius. Jis mėgsta būti dviese, ramiai leisti laiką, svajoja apie harmoniją, ramybę, taikius santykius, romantiką.

Mergina nori, kad būtų jos viršus, kad nugalėtų jos nuomonė, elgiasi valdingai, gali pakelti balsą, ko gero, apkaltinti kitą, kad jis „ne toks, ne taip elgiasi, kad jai su juo nuobodu”.

Ramiems ir santūriems vaikinams, kurie sukuria santykiuose stabilumą ir patikimumą, dažnai patinka priešingybės - energingos, triukšmingos, įsakinėjančios merginos. Tada santykiuose atsiranda įtampos ir nerimo, kyla adrenalinas, darosi „įtampta”.

Aš tiesiog jaučiu, kad tau „nesaugu“ su ja bendrauti, kad tu nesi tikras, kaip pavyks suderinti interesus ir santykius, kad ji tau svarbi ir reikalinga, nori, kad ji būtų laiminga.

Tu nesi nei nuobodus, nei neįdomus, nei koks nors „ne toks“, pusiau avinas, nors taip pasijauti kartais. Taip atsitinka, kai labai stengiesi, o tau vis sako – „ne tas, ne tai, ne taip“. Tada tikrai galima blogai ir kvailai pasijusti.

Tu manai, kad reikia išmokti bendrauti, kad jai būtų įdomu. Galbūt tai - niekur nevedantis kelias. Tu negali kalbėtis ir bendrauti pagal užsakymą arba būtent apie tai, kas jai įdomu. Tu nesi jos tėtis ar globėjas, cirkininkas ar šposininkas. Tu esi draugas.

Kuo daugiau jai nusileisi, tuo daugiau ji lyg lepinamas vaikas iš tavęs reikalaus – būk toks, būk anoks. Tau reikėtų parodyti ir savo charakterį - dažniau pareikšti savo nuomonę arba požiūrį.

Rizikinga, bet gal jai reikia pamatyti tavo savarankiškumą ir ryžtą. Kalbant apie kompromisus, tai reiškia, kad abu einate į baliukus, abu sėdite prie ežero ant suoliuko, lekiate į diskoteką, gaminate salotas dviese.

Tai vadinama kompromisais ir tai yra draugės ir savo interesų abipusis paisymas. Kartais ir tau gali būti neįdomu, bet susigalvok kuo užsiimsi per vakarėlį - čia daug ką galima sugalvoti.

Galbūt mergina per laiką „paaugs” ir tarp jūsų atsiras daugiau bendro. Arba tu ją pradėsi matyti tikroviškiau ir iškils daug naujų įdomių klausimų santykiuose. Nes kitaip ir nebūna.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis