Ar draugauti dėl sekso?

KLAUSIMAS: su savo vaikinu draugauju jau keturis mėnesius. Viskas lyg ir gerai, bet yra viena problema, kuri man labai svarbi. Vaikinas yra labai uždaras, retai pasakoja apie savo asmeninį gyvenimą. Retai būna, kad aš jo ko nors klausčiau.

Net jei ir paklausiu, būna, kad negaunu atsakymo. Man atrodo, kad dvasiškai tas žmogus - visai neįdomus, mes beveik neturime, apie ką kalbėti. Būti su žmogumi dėl fizinio potraukio man nepriimtina.

Patarkite, kaip man elgtis.

ATSAKYMAS: nedaug, ką galima patarti, kai nėra dvasinio ryšio tarp vaikino ir merginos. Tai tikrai rimta problema. Tačiau aš norėčiau pasitikslinti, kaip tu supranti, kas yra dvasinis ryšys. Visi tai supranta skirtingai....

Ar kalba gali būti išreikštas dvasinis ryšys? Aš aptarsiu vieną problemą, kuri paprastai skiria vaikinus ir merginas.

Merginos visada yra labiau apdovanotos kalbos ir iškalbos dovana. Joms tiesiog gyvybiškai būtina daug kalbėtis, dalintis, aptarinėti, analizuoti, įsijausti, įsigilinti.

Jos yra sutvertos kalbėti ir bendrauti. Joms būtina girdėti, ką mano ar mąsto kiti. Jos turbūt negalėtų išgyventi, jeigu negalėtų kalbėtis. Merginoms reikia aptarti draugių drabužius, paskutinius pop žvaigždžių pasirodymus, kosmetikos naujoves, savo ir kaimynių meilės reikalus. Jos gilinasi į knygų herojų ir į filosofijos paslaptis. Tokios yra merginos.

Vaikinai yra kitokie. Jie, palyginus su merginomis, mažiau kalba, mažiau svarsto, jie nejaučia poreikio – daug ir ilgai balsu gilintis į savo vidinį pasaulį ir ypač į savo jausmus.

Vaikinai yra daugiau veiksmo ir veiklos žmonės. Vaikinai dažniau žaidžia futbolą, negu kalba apie jį. Bet tai nereiškia, kad jie nesvarsto būties klausimų.

Jie jaučiasi nesaugiai, kai mes, merginos, iš jų norime sužinoti: ką jie pajuto, kas įvyko jų širdyje, kas suspurdėjo jų sieloje, ką jie mąsto apie mus.

Todėl norėdama užstoti tavo draugą, turiu pasakyti, kad vaikinas mažai kalba dėl to, kad vaikinai tiesiog mažiau kalba. Jis gali būti mažakalbis, uždaresnio būdo, jam reikia daugiau laiko, kad imtų atviriau bendrauti.

Jis gali būti iš nekalbios šeimos, kurioje šeimos nariai bendraudavo nedaug. Gal jis šiek tiek jaudinasi, susitikęs su mergina, ir pasidaro tylesnis. Tai toli gražu nereiškia, kad jis nerimtas ar nedvasingas. Su tavo vaikinu viskas yra gerai.

Jeigu neturite, apie ką kalbėtis, jūs tiesiog esate skirtingi žmonės. Vienam iš jūsų suvokti jūsų skirtumus gali būti labai skaudu. Tik nereikia nieko kaltinti - nei savęs, nei kitos pusės. Tiesiog dar nesutikote sau skirtųjų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis