10 patarimų, kaip bendrauti klasėje

Patarkite, kaip įgauti drąsos, bendraujant su merginomis ir kaip jaustis drąsiau, kalbant su klasiokais.

ATSAKYMAS: tavo klausimas rūpi labai dideliam būriui tavo amžiaus jaunuolių. Ne tu vienas bijai pradėti bendrauti. Jau vien tai, kad klausi patarimo, yra žingsnis drąsesnio bendravimo link.

Kad tau padėčiau, aš pasikviečiau į pagalbą vieną septintokę, su kuria aptariau tavo laišką. Jūs abu esate septintokai ir kas nors iš jos patarimų ir mano atsakymų tau pravers.

Pirmas patarimas. Pradėk daugiau bendrauti su vienu, o ne su visais iš karto berniukais. Nutark pats ir išsirink, su kuriuo iš berniukų norėtum susibičiuliauti. Tai gali būti vienas arba du klasiokai.

Visada su tuo žmogumi pasisveikink. Paklausk jo: „kas gero?” ar panašiai. Jeigu labai susidrovėsi staiga, neišgyvenk. Kalbėk taip, kaip tau įprasta. Būtinai išklausyk klasioko atsakymą. Taip daryk kasdien.

Po savaitės ar dviejų tau bus žymiai drąsiau. Jeigu kas nors bus nelabai malonus su tavimi, jeigu matysi, kad nenori draugauti su tavimi, gali imti kalbinti kitą draugą.

Antras patarimas. Atėjęs į klasę, pasisveikink su visais garsiau, negu anksčiau. Nekreipk dėmesio, kas kaip reaguos. Vieni bus užsiėmę, neišgirs, kiti atsakys, treti dar kaip nors pasielgs. Tik nekreipk dėmesio. Jeigu jausiesi suvaržytas - nieko baisaus. Žinok, kiti tavo sutrikimo beveik nepastebės. O tu tapsi ryžtingesnis.

Trečias patarimas. Jeigu nori prisijungti prie berniukų būrio per pertrauką - tiesiog prieik.

Mano jaunoji draugė spėliojo, ar nesi naujokas savo klasėje. Todėl tau natūraliai gali reikėti daugiau laiko ir pastangų įsilieti į naują kolektyvą. Pasisiūlyk kitiems žaisti futbolą ar krepšinį, parodyk naują žaidimą telefone. Būk kūrybiškas tinkamu momentu.

Ketvirtas patarimas. Berniukams kalbantis ar kažką aptarinėjant, dalyvauk, bet nesistenk būtinai kalbėti. Tiesiog klausykis, dalyvauk akimis, žvilgsniu, šypsena.

Tas, kas mažai kalba kompanijoje, tikrai nėra žiopliausias, kvailiausias, ar kukliausias. Labai dažnai toks daug tylintis žmogus yra moralinis autoritetas kitiems. Su laiku kiti patys ims klausti tavo nuomonės.

Penktas patarimas. Niekada nesutik daryti su draugais to, kas tau nepriimtina, tik todėl, kad prie jų pritaptum. Kvies rūkyti - nerūkyk. Taip parodysi savo charakterio tvirtumą.

Berniukai vertina, kai kitas sugeba išsaugoti savo nuomonę.

Penktas patarimas. Netgi jeigu jaudiniesi, kalbėk per pamokas atsakinėdamas, klausk mokytojų, kas tau rūpi. Tu turi treniruotis kalbėti daugiau, matant kitiems. Jaudintis yra normalu. Galvok, ką nori pasakyti, o ne kaip tu atrodai kalbėdamas.

Dabar pereikime prie bendravimo su mergaitėmis. Su mergaitėmis susikalbėti tokiame amžiuje yra net lengviau, negu su berniukais. Mergaitės žino, kad berniukai pasimeta ir jaudinasi, bendraudami su mergaite. Joms berniuko jaudinimasis visai netrukdo. Daugelis mergaičių – gana supratingos.

Todėl turėk omenyje, kad jaudintis mergaičių kompanijoje visiškai natūralu. Tavo amžiuje prasideda potraukis ir meilė, mergaitės atrodo paslaptingos, įdomios ir gąsdinančios.

Taip atsitinka dėl tavo brendimo. Visai natūralu drovėtis ir šiek tiek pasimesti, kai jos kikena, blizgina akimis ar dūsauja. Neturėtum savęs smerkti, kad droviesi.

Pirmas patarimas. Mergaitėms labiausiai patinka, kai berniukai nelenda bendrauti, bet tik pasižiūri iš tolo pradžioje. Taip mano jaunoji konsultantė pataria. Tokiame amžiuje berniukai labai drovisi, būdami greta mergaičių. Mergaitės nesinervina dėl to.

Antras patarimas. Nereikia daug kalbėti, užtenka trumpai atsakyti į mergaičių klausimus. Jeigu tu neturi nuomonės, tai ir pasakyk: „aš apie tai nieko nežinau“. Jeigu mergaitės lenda, klausdamos apie meilę, gali pasakyti, kad nesi įsimylėjęs.

Jeigu jos nori sužinoti, kas tau patinka klasėje, turi teisę atsakyti, kad tai tavo paslaptis arba kad tai tavo asmeninis reikalas.

Trečias patarimas. Mergaitės mėgsta, kai jas kas nors išklauso. Mergaitės mėgsta plepėti. Su jomis reikia daug kantrybės. Jeigu esi geras klausytojas, tai išnaudok šią savybę, siekdamas susidraugauti.

Ketvirtas patarimas. Kai norėsi pasakyti, kad tau mergaitė patinka, iš pradžių gali padaryti tai slapta, anonimiškai. O vėliau įsidrąsinsi tai pasakyti ir į akis.

Penktas patarimas. Artimiausioje bibliotekoje susirask vieną kitą knygą apie mergaites ir dar daugiau sužinosi, kaip su jomis elgtis.

Tad sėkmės. Žinok, mes pasitarėme ir nutarėme, kad tu jau dabar turi nemažai drąsos. Belieka imti veikti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis