PSICHOLOGAS PATARIA: kodėl jie neskambina?

KLAUSIMAS: vienam vaikinui daviau savo mobilaus telefono numerį. Tai atsitiko po vieno vakarėlio. Atrodė, kad jis tikrai manimi susidomėjo, buvo labai paslaugus, draugiškas.

Tačiau kitą dieną jo skambučio nesulaukiau, nors tarėmės, jog susiskambinsime, dar kitą – taip pat.

Ar man vis laukti jo skambučio, ar mesti jį iš galvos? Mano draugės sako, jog vaikinams egzistuoja taisyklė – skambinti tik po trijų dienų. Ar tai tiesa? Kodėl jie taip elgiasi?

ATSAKYMAS: viskas labai paprasta. Vaikinai mano, kad jei ims skambinti merginai iš karto po pažinties, jie pasirodys pernelyg mergina susidomėję. Tau neliks jokios intrigos spėlioti, ar patinki, be to gali išsigąsti atvirai reiškiamų jausmų…

Bet ar nemanai, kad vaikinas elgiasi teisingai? Ar tikrai norėtum susitikinėti su žmogumi, kuris imtų tave atakuoti karštomis žinutėmis, vos susipažinus? Nors tau tai atrodo kvailas vyriškas įsitikinimas, „trijų dienų“ taisyklė vis tik daro masalą dar patrauklesnį.

Kartais merginoms pasirodo, kad laukti kelias dienas ir neskambinti, mažų mažiausiai pasipūtėliška. Galbūt, tačiau vaikinų pozicija kitokia. Jei jie skambina ir po kelių dienų, reiškia iki tol visą laiką apie tave galvojo.

Tik nemanyk, kad vaikinai bailiai. Dauguma jų tiesiog nori patikrinti savo simpatijos stiprumą ir pratęsti malonų pirmą įspūdį. Be to, jie stengiasi sukurti situaciją, kad taptų svarbesni tau. Juk skambučio lauki tu…

Kai jis nelaukia

Kartais vaikinai pamiršta šią taisyklę arba sąmoningai ja nesivadovauja. Tai labai paprasta. Kai susižavėjimas toks stiprus, kad laikas, atrodo, nužudys aistrą, skambučiai pasipila kur kas greičiau nei po trijų dienų.

Taip pat kai kurie vaikinai būna beveik įsitikinę, kad jie tau patinka taip pat labai kaip tu jiems. Tada jie taip pat neketina „tempti gumos“…

Laukti vyriška

Jei kalbėsime vaikinų žargonu ir stengsimės suprasti jų psichologiją neišvengiamai turėsime paklausti jų pačių nuomonės šiuo klausimu. O jie gan atviri.

Pirmiausia, vaikinas, kuris laikosi nerašytų vyriškų taisyklių, turi kur kas daugiau patirties santykių srityje. Jis moka valdytis, kontroliuoti savo jausmus, nėra karštakošis.

Taigi, regis, nėra ko jaudintis, jei vaikinas neskambina iškart po susitikimo. Tai tik vyriškas mandagumas leisti tau apsvarstyti, ar jis tikrai tave sužavėjo.

Kai laukimas nesibaigia

Be abejo gali būti ir taip, kad vaikinas delsia ilgiau nei tris ar kelias dienas. Tai jau kelia įtarimų, kam jis tada paprašė numerio, jei neskambina.

Taigi, štai kaip teisinasi vaikinai. Jei jis paprašė numerio, tačiau taip ir neskambino, jis paprasčiausiai tavimi nesidomi, tu nepasirodei patraukli ir kerinti, jis tiesiog iš mandagumo paprašė telefono, kad suteiktų tau dar daugiau džiaugsmo.

Kartais vaikinai paima telefono numerį, ketindami paskambinti, tačiau po poros dienų jie apsigalvoja. Ar draugės ko neprikalbėjo apie tave, ar jis nesužinojo, kad turi vaikiną?

O gal jis - paprasčiausias asilas, kuris per naktis galvoja, ką tau pasakyti telefonu ir vis drovisi atrodyti kvailai ar užsikirsti.

Taigi, sužinosi atsakymą į savo klausimą tada, kai vėl susitiksi su vaikinu. Nebūtina prišokti prie jo ir klausti, kodėl jis tau nepaskambino. Pakanka atkreipti dėmesį į vaikino elgseną.

Jei susitikimo metu jis bus abejingas tau – reiškia galbūt tavęs nė neprisimena, jei jis droviai stengiasi pagauti tavo žvilgsnį, jis tikriausiai kuklus berniukas, kuris drovisi tavo grožio. Jei jis stengiasi elgtis kaip niekur nieko, galbūt jis paprasčiausiai pametė tavo telefono numerį.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis