Apsukrios merginos gidas: kaip susigrąžinti vaikiną (5)

Kadaise jį atstūmei, o dabar nori ir vėl būti su juo. Kaip elgtis, norint susigrąžinti vaikiną iš praeities? Ar įmanoma atgaivinti užgesusius jausmus? Žinoma, kad „taip!“, rašoma portale about.com.

Kalbant apie meilės reikalus, visa, kas yra sena, gali tapti kažkuo nauja. Mėginant susigrąžinti buvusio vaikino jausmus, pranašumas ir taip yra tavo pusėje, nes kartą jau buvote užmezgę ryšius.

Manyk, jog raktas į buvusio vaikino širdį slypi kitapus durų. Tad jei esi pasirengusi išspirti jus skiriančias duris, žinok, kad jau esi pusiaukelėje. Akivaizdu, kad pakeliui atsiras daug kliūčių, kurias turėsi įveikti.

Norint atgaivinti seną meilę, sunkiausia būna įveikti skausmingą išsiskyrimą, neištikimybę arba naują buvusio vaikino simpatiją. Nors ir keblu, tačiau kiekviena paminėta priežastis vis tik gali būti pašalinta.

Skausmingas išsiskyrimas

Nei vienas santykių nutraukimas nebūna smagus ar lengvas, tačiau skausmingas išsiskyrimas visuomet palieka randų. Jeigu iki išsiskyrimo dažnai pešdavotės, jei vienas jūsų nenorėjo taip lengvai viską nutraukti arba išsiskirstę tebejautėte neapykantą, pamiršti praeitį bus nelengva. Sunku, bet įmanoma...

Pirmiausias tavo žingsnis – atsiprašymas. Atsiprašyk dėl visko, kas galėjo apsunkinti situaciją (judviejų išsiskyrimą). Kitas žingsnis – atleidimas.

Kad ir kaip jis buvo apsunkinęs išsiskyrimą, atleisk jam. Prisiek, kad niekada nebeprikaišiosi jo/jos prasto elgesio, ir susitaikyk su tuo, kad gali ir nesulaukti jo atsiprašymo ar net pripažinimo, kad klydo.

Šie du žingsneliai – atsiprašymas ir atleidimas – yra pagrindiniai ex susigražinimo operacijos elementai. Peržengusi šį barjerą būsi pasiruošusi mūsų „kaip jį susigrąžinti“ patarimams.

Neištikimybė

Ar tu buvai neištikima? Ar neištikimas buvo jis? Galbūt svetimavote abu? Jei taip, stosi į akistatą su kur kas sudėtingesniais dalykais nei išsiskyrimo nuoskaudų likučiai.

Neištikimybė nėra menkniekis, net ir nenuolatiniuose santykiuose. Toks elgesys daug ką pasako. „Į kairę“ suktelėjęs žmogus nevertina kito asmens pasitikėjimo juo ir pats yra nepatikimas. Jiems yra nė motais nuvilti kitų žmonių lūkesčius.

Nepaisant to, jog neištikimybė yra laikoma blogų santykių simptomu, tikrovėje dauguma nelaimingų žmonių vis tiek niekada nemeta kelio dėl takelio.

Svetimavimas nėra natūrali reakcija į nesėkmingą meilę. Kiekvienas žmogus, priklausomai nuo charakterio ar kitų subtilybių, skirtingai apsisprendžia, bus jis neištikimas, ar ne.

Kai kuriems žmonėms išdavystė yra vieni juokai, tuo tarpu kiti niekada tam nesiryžtų.

Gerai apsvarstyk savo buvusią meilę ir pamėgink įsivaizduoti, kas galėjo būti neištikimybės priežastimi. Ar jis dažnai meluoja kitiems? Ar jis sukčiauja kitur, pavyzdžiui, mokykloje ar darbe? Ar jis lengvai išduoda kitus, pavyzdžiui, liežuvauja arba išpasakoja patikėtas paslaptis?

Jei taip, šis vaikinas nėra patikimas asmuo. Privalai labai gerai viską apgalvoti ir nuspręsti, ar tikrai nori matyti jį savo gyvenime.

Žinoma, klystame visi: visi turime silpnybių. Neištikimybė gali būti viena jų. Tad jei manai, kad išdavystė buvo pagrįstas manevras, o ne paveldėto charakterio ypatybės išraiška, surask vietos atlaidumui ir judėk prie „kaip jį susigrąžinti“ patarimų.

Ar pati buvai išdavikė? Tuomet, prieš pradėdama imtis savo buvusio vaikino susigražinimo įgyvendinimo plano, turėsi atsiprašyti (nuoširdžiai) – tiek žodžiais, tiek veiksmais.

Kadaise sugriovei pasitikėjimą, dabar tau reikia jį susigrąžinti. Tai nėra lengva užduotis, tačiau ją galima įveikti.

Atsiprašydama būk uoli, atkakli ir niekada nedvejok, norėdama parodyti, kad tikrai gailiesi, jei, žinoma, tikrai to nori. Kas žino, galbūt tau pasiseks.

Nauja buvusiojo simpatija

Nori jį susigrąžinti, o jis draugauja su kita? Ko imtis merginai? Pirmiausia privalai išsiaiškinti, kodėl staiga panorai atgaivinti senus santykius. Ar tik todėl, kad jis pradėjo naują gyvenimą? Jei taip, pasitrauk ir pradėk ieškoti kito vaikino. Noras susigrąžinti nesugrąžinamą žmogų yra liguistas.

Noras susigrąžinti žmogų tik todėl, kad dabar jis yra su kažkuo kitu, tėra savanaudiška ir piktavališka ambicija. Jei tikrai jį mylėtum, norėtum, kad jis būtų laimingas... su ar be tavęs.

Jei tavo motyvas nėra konkurencija, tuomet būsi įžengusi į kur kas sudėtingesnę painiavą. Tad jei norėsi atgaivinti seną meilę, kai tavo buvusysis yra užmezgęs naują, kelias tikrai nebus lengvas.

Ar nori būti su juo, nes ilgiesi ir žinai, kad suklydai? Ar nepaisydamas savo naujos antrosios pusės jis parodo, kad tavęs taip pat ilgisi? „Teisinga“ ir „neteisinga“ greitai nublanksta, jeigu sužinai, kad jis vis dar kažką tau jaučia, arba su kita mergina susidėjo tik tam, kad lengviau ir greičiau tave pamirštų.

Tada jo elgesys kitos merginos atžvilgiu yra nesąžiningas. Vienintelis atvejis, kuomet kišimasis į naujus santykius yra pateisinamas, būna tada, kai žinai, jog tai yra apsimetinėjimas, žaidimo dalis arba/ir klaida.

Apsispręsti tokiose situacijose būna išties sunku. Šiaip ar taip, juk negali imti ir įlysti į kito žmogaus širdį. Tad vienintelis būdas viską sužinoti – tiesiai šviesiai paklausti.

Susisiek su juo ir atverk savo širdį. Gal jis ir nebus visiškai atviras, tačiau bet kokiu atveju turėsi pasikliauti jo žodžiais, o ne savo jausmais. Jei jis prisipažins, kad vis dar kažką tau jaučia, pereik prie „kaip jį susigrąžinti“ patarimų, jei jis pasakys, kad viskas baigta, pamiršk jį.

Patarimai

Gyvenime nebūna jokių garantijų, tik avantiūros. Meilės reikaluose – tas pats. Tačiau, kalbant apie senos meilės jausmų atgaivinimą, yra keletas dalykų, kurie beveik visuomet garantuoja gerą rezultatą.

Jei nori susigrąžinti savo vaikiną, sek žemiau pateiktais patarimas. Galbūt tau pasiseks. Tik atmink, bandymas patraukti jį savo pusėn neturėtų virsti persekiojimu.

Taisyklės, kaip jį susigrąžinti

1. Atleisk ir užmiršk.

Išsižadėk praeities ir pažadėk galvoti tik apie ateitį.

2. Nuoširdžiai atsiprašyk.

Pripažink savo klystkelius ir pasimokyk iš savo klaidų.

3. Susitaikyk su tuo, kad privalėsi kaip reikiant paplušėti, ypač jei draugystė iširo dėl tavo kaltės.

Jei norėsi teigiamų rezultatų, turėsi atverti savo širdį ir pamiršti savimeilę.

4. Nesitikėk, kad buvęs vaikinas atbėgs pas tave išskiestomis rankomis, tik todėl, kad užsigeidei jį susigrąžinti.

Juk to nori tu, todėl ir privalai visą darbą atlikti pati. Paskambink jam, parašyk žinutę ar laiškelį, leisk jam pasijusti geidžiamam. Tai – vienintelis būdas.

5. Būk pasirengusi neigiamai reakcijai.

Kuomet įsiplieskia seni jausmai, žmogus, kurį nori susigrąžinti, gali ir neatlaikyti aitrios liepsnos. Tai nebūtinai reiškia, jog jis nėra sudomintas. Jis gali paprasčiausiai išsigąsti.

Bijodamas būti dar kartą įskaudintas, jis gali būti kur kas atsargesnis. Galbūt atsitraukimo priežastimi tapo santykiai su nauja panele. Pastaruoju atveju jo priešinimasis bus didesnis. Būk atkakli ir nenustebk, jeigu būsi įskaudinta. Šiaip ar taip žmonės retai puola į buvusių partnerių glėbį.

6. Žinok, kada liautis.

Svarbiausia – suprasti, kaip iš tikrųjų jaučiasi vaikinas. Šiuo atveju geriausiu tavo pagalbininku bus nuojauta, ji retai nuvilia.

Tai ji pasako tiesą, kurios nenori klausyti širdis. Įsiklausyk į jo žodžius, išgirsk, ką sako tavo nuojauta, ir liaukis, jeigu bent vienas jų to norės.

7. Pasitenkink kuklesniais rezultatais.

Net jei jis nesutiks būti tavo vaikinu, siek draugiškų santykių. Yra daug priežasčių, dėl kurių vis dar kažką tau jaučiantis vaikinas po išsiskyrimo norės išlaikyti saugų atstumą. Tai nėra paprastas nenorėjimas būti su tavimi.

Viskas yra kur kas sudėtingiau. Susitaikyk (kol kas), kad šiuo metu jis gali pasiūlyti tik draugystę, ir būk jo drauge. Kartais tarp draugų gimsta pati karščiausia meilė. Juk mes, žmonės, nežinome, kokių staigmenų gali pateikti ateitis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis