8 taisyklės kaip būti geru draugu

1. Geras draugas yra sąžiningas

Geras draugas nebūtinai pasipasakos apie kiekvieną savo gyvenimo įvykį, bet jis stengsis būti atviras su tavimi.

Jis stengsis parodyti tau „tikrąjį savo veidą“ ir sąžiningai elgsis su tavimi. Kai kažkas jam atrodys neteisinga, jis tau apie tai pasakys.

2. Geras draugas yra linksmas, unikalus ir įdomus

Gerai, tai turbūt ir yra priežastis, dėl ko jūs ir tapote draugais, bet daug kas priklauso nuo bendrų interesų ir „chemijos” tarp jūsų.

Su kai kuriais draugais linksma, nes jie yra „kompanijos siela”, su kitais linksma, nes jie pastebi kiekvieną menkiausią, keisčiausią situacijos detalę. Su kai kuriais žmonėmis smagu vien todėl, kad jie žiūri į gyvenimą kitaip nei visi kiti.

Jei tave domina tai, ką veikia kitas žmogus, jei tau įdomu ir tu nori kažko išmokti, jei veikla, kuri veda iš proto tavo draugą, tau taip pat priimtina – tada jūs tikrai rasite bendrą kalbą gan ilgai.

3. Geras draugas – dėmesingas ir mokantis prisitaikyti

Geras draugas yra geras klausytojas ir pastebi, kaip maži kasdieniniai dalykai tave veikia. Geras draugas negali skaityti tavo minčių, bet dažniausiai gali pastebėti, kada tu laimingas/-a, liūdnas/-a, susijaudinęs/-usi, priblokštas/-a ar nuliūdęs/-usi.

Jei jis žino, kad daro kažką, kas tave nervina, jei stengiasi taip nebedaryti arba bent jau stengiasi susitarti su tavimi, tu tikrai turi vadinti jį/ją draugu.

4. Geras draugas visada parems tave ir tavo tikslus

Žinoma, tavo draugas galvoja, kad tu „fainas/-a“, bet ar jis/ji siekia to paties, kaip ir tu? Ar jis/ji žino, ko tu gyvenime labiausiai trokšti?

Tikrai geras draugas žino, kaip tu gyveni ir padės tau tapti tokiu žmogumi, kokiu tu trokšti būti. Jis/ji nesistengs tavęs pakeisti arba įstumti į tokias situacijas, kuriose tu jautiesi nejaukiai, jis/ji nevers tavęs rizikuoti kažkuo, kas tau labai svarbu.

5. Geras draugas yra tas, kuriuo tu gali pasitikėti

Geras draugas nesistengs užkariauti tavo merginos ar vaikino, nesieks tavo darbo arba pamėgdžioti tave. Jis/ji neliežuvaus apie tave ir nesistengs sugadinti tavo reputacijos. Jis/ji pasakys tau, kai jam/jai bus dėl tavęs neramu, ir stengsis būti šalia, kai tave ištiks bėda.

6. Geras draugas parodys, kad tu jam rūpi

Skirtingi žmonės įvairiai parodo, kad tu jiems rūpi. Vienas gali parodyti tai apkabindamas tave, kitas gali nepiktai pasityčioti. Tai, kad jis/ji su tavimi dažnai kalbasi, kad nori žinoti, kas vyksta tavo gyvenime ir domisi tavimi, rodo, kad tu jam/jai rūpi.

7. Geras draugas nepaliks tavęs nei džiaugsme, nei varge

Ištikimybė yra savybė, kurią beveik kiekvienas žmogus įvardina kaip pagrindinę gero draugo savybę.

Kai tau nesiseka su mylimuoju, kai tu neišlaikei egzamino arba kai tavo tėvai skiriasi, ištikimas draugas bus su tavimi. Jei tu persikraustei arba pakeitei mokyklą, jis/ji stengsis ir toliau palaikyti ryšį su tavimi.

8. Geras draugas priima tave tokį, koks tu esi, net kai tu ir tešlagalvis

Draugaujant sugebėjimas priimti tave tokį, koks tu esi, eina koja kojon su ištikimybe. Tikras draugas tau augant kartu su tavimi šėlsta ir žino, kaip reaguoti į tavo keistenybes ir šunybes.

Taip pat jis/ji yra kantrus/-i, kai tu klysti. Net, kai darai dideles klaidas, jis/ji išmoksta tau atleisti, kai tu jį/ją įskaudini. Kitaip tariant, jis/ji elgiasi su tavimi taip, kaip tu norėtum, kad su tavimi būtų elgiamasi, net kai tu elgiesi bjauriai.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis