JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Mokyklos valdžia priklauso „kietiesiems“

Mokytis vidurinėje mokykloje yra nelengva. Visų mokinių galvose kirba tos pačios mintys: ar esu populiarus/-i, kiek draugų turiu, ar mano draugai pakankamai „kieti“? Mokiniai dažnai galvoja, kad jie nusileidžia kitiems savo grožiu, įdomumu, patrauklumu…
Mokykloje viskas priklauso „kietiesiems“. Mokyklose egzistuoja du populiarių žmonių tipai. Pirmuoju atveju – grupė nepasitikinčių savimi mokinių sekioja asmenį, kurį jie laiko „kietu“. Antrasis tipas – populiarus asmuo mokykloje turi laaabai daug draugų.


Galbūt tu taip pat esi populiarus/-i. Niekas, net ir pačios didžiausios žvaigždės, pavyzdžiui, Holivudo aktoriai, negali pasigirti universaliu populiarumu. Juk visiems neįtiksi! Kiekvienas turi savo favoritus. Vien todėl, kad kažkam nepatinki, nereiškia, kad esi nepopuliarus/-i.

Pažvelk į savo gyvenimą iš šono, apsidairyk, galbūt pamatysi, kad ir taip esi populiarus/-i. Jeigu nesi mėgstamas/-a klasėje, gal esi populiarus/-i dailės būrelyje? Ar patinki suaugusiesiems? Jei suprasi, kad esi ir taip populiarus/-i tarp žmonių, kurie tave mėgsta, o ir jie tau patinka, galbūt tau nebereiks kvaršinti galvos visais šiais patarimais, kuriuos ruošiamės pateikti žmonėms, kurie siekia tapti populiariais mokykloje.

Kaip tapti populiariu

Tapk komandos nariu. Taip susipažinsi su daugybe įdomių žmonių. Tavo šansai susirasti draugų kaipmat padidės.

Tiesiog pamėgink būti geru draugu (net jei tam tikri asmenys bus sunkiai pakenčiami).

Būk laimingas/-a. Jeigu esi nepatenkintas/-a savo išvaizda, visada galima šį bei tą pataisyti. Nebūtina leisti daug pinigų, kad pasijustum geriau. Jei neapkenti savo plaukų, pakeisk šukuoseną.

Keiskis atsargiai ir daryk tai dėl savęs, o ne tam, kad įtiktum kitiems. Užuot paisydamas/-a patarimų iš televizijos, mokykis tapti populiariu/-ia iš paties gyvenimo!

Būk draugiškas/-a. Visi bijo tų pačių dalykų, kurių bijai ir tu. Net labiausiai savimi pasitikintys žmonės bijo, tik ne visada tą parodo.

Draugiškumas su visais parodo, kad pirmiausia esi patenkintas/-a savimi, o tai yra vienas greičiausių išpopuliarėjimo būdų. Pasakyk jiems, kas tau juose patinka. Juk kiekvienas nori, kad jį suptų tie, kurie verčia gerai jaustis.


Jeigu esi nedrąsus/-i, gali pradėti pokalbį taip: „Sveika, Evelina, man patinka tavo apyrankė!“. Kai tik įsivažiuosi, gali pasakyti ką nors apie save ir taip parodyti, kad gali pasijuokti iš savęs, pavyzdžiui: „Nesuprantu, kaip galėjai su manimi viešumoje rodytis. Pažiūrėk į mano spuogus“. Šypsokis ir išklausyk kitus.


Neteisk kitų. Nors populiarieji mokiniai nuolat teisia kitus, pats populiarumas prasideda nuo priėmimo ir susidomėjimo kitais žmonėmis. Nei aprangos stilius, nei žmonės. su kuriais praleidi pertraukas, negali atimti iš tavęs populiarumo.


Nebijok bendrauti su „moksliukais“, „mėmėmis“ ar neva žemesnės mokyklos kastos atstovais. Visi tave gerbs ir žinos, kad esi geras žmogus.

Susirask hobį (jeigu dar jo neturi). Tam tikra veikla užsiimantys žmonės yra kur kas įdomesni pašnekovai, nei tie, kurie dėl populiarumo nuolat neriasi iš kailio.

Mokykis. Tiesiog atsakyk į klausimus, jei žinai atsakymą, arba neatsakyk, jei nežinai. Kasdien atlik namų darbų užduotis. Nebūk tas/ta, kuris/-i sėdi klasėje ir šaudo nepakaltinamu žvilgsniu ar kuria nesąmoningus pasiteisinimus.


Būk malonus/-i. Niekas nenori draugauti su pikčiurnomis ir šlykštukais.

Nustebink. Sugalvok kažką, ko dar niekas nebuvo sugalvojęs. Jeigu tavo mokykloje vyksta talentų konkursas, paruošk kokį nors labai neįprastą numerį, kurio iš tavęs tikrai niekas nesitiki.


Bendraamžiai tikrai ims tave gerbti, vien todėl, kad išdrįsai su tokia programa užlipti ant scenos. Įsidėmėk, norėdamas/-a išsiskirti, turi išlikti sveiko proto, juk nenori visų akivaizdoje apsikvailinti ir netekti pagarbos.


Nebūk netikėliu/-e, tiesiog gerai leisk laiką. Netruksi suvokti, jog bendraminčių apstu.
Lengviausias būdas išpopuliarėti – liaukis tuo rūpintis. Jeigu nustosi dėl to nerimauti ir nekvaršinsi sau galvos, esi tu populiarus/-i, ar ne, atrodysi labiau atsipalaidavęs/-usi ir šaunesnis/-ė.


Būk paslaugus/-i. Žmonės mėgs tave, jeigu būsi geranoriškas/-a. Be to, tai taip pat padės išpopuliarėti. Tiesiog padėk aplinkiniams, jiems tai patiks. Geriau juos pažinęs/-usi atrasi tik dar daugiau jus siejančių dalykų.

Privalai žinoti


Populiarių žmonių garbinimas prie gero gyvenime neprives. Negaišk laiko laukdamas/-a, kol populiarieji prie tavęs prieis. Palik juos ramybėje. Ar norėtum, kad žmonės nuolat slampinėtų aplink tave?


Jei manai, kad populiari mokyklos „gauja“ nėra tau tinkama, neprivalai būti jos nariu. Svarbiausia, ko tu pats/pati nori.


Kai tave kas nors erzina arba su tavimi negražiai pasielgia, per daug nesikarščiuok, nes taip teks atsisveikinti su populiarumu. Jei visiškai nieko dėl to nedarysi, virsi pastumdėliu/-e ir populiarumą matysi kaip savo ausis.

Atrask aukso vidurį. Tai padaryti gana sunku. Stebėk populiariuosius ir žiūrėk, kaip jie susidoroja su erzinimais. Taip išsiugdysi gerų gynybinių įgūdžių, kurie padės atlaikyti užgauliojimus.


Niekada nebūk piktas/-a! Ir graži išvaizda čia nepadės, nes vidus visada „paima viršų“! Supranti?
Jeigu esi mergina, tavo makiažas turi būti subtilus. Vaikinai tiesiog negali apkęsti išsipaišiusių lėlių.


Jeigu mokykloje yra žmonių, į kuriuos nori lygiuotis, nepersistenk ir nekopijuok jų, tiesiog bandyk būti panašus/-i.


Jeigu nori tapti populiariu/-ia, tiesiog būk savimi! Neklausyk, ką sakys kiti, buvimas savimi – visada geriausia išeitis. Neleisk kitiems tavęs kvailinti!


Tegu aplinkiniai mato tik pačią geriausią tavo pusę. Taip pat nebijok išreikšti savo savitumo. Besistengdamas/-a padaryti įspūdį kitiems nepamiršk, kad žmonės patys turi norėti būti šalia tavęs.


„Auksinė taisyklė“: elkis taip, kaip nori, kad su tavimi elgtųsi.


Jeigu ieškai itin greito kelio išpopuliarėti (kas iš tikrųjų neteikia ilgalaikių garantijų), tapk krepšinio komandos kapitonu (jei esi berniukas) arba komandą palaikančia šokėja (jei esi mergaitė). Tai rekomenduojama tik tada, kai situacija tampa visiškai beviltiška.


Būk komunikabilus/-i. Nebijok pasidalinti su klase juokeliais ar istorijomis.


Renkis tvarkingai, net jei tarp tavo draugų apranga nėra sureikšminama.


Išorė nesvarbi, svarbiausia – tavo vidus.


Jeigu esi vaikinas, neieškok dingsčių su kuo nors pasipešti tik tam, kad atrodytum piktesnis. Merginoms nepatinka tie, kurie dedasi piktais.


Kiti mokiniai dažnai tau pavydės, tad nesidrovėk, parodyk, ką turi, ir vaikščiok aukštai iškelta galva.


Kažkam iš draugų gali nepatikti naujasis/-oji tu. Niekada nepamiršk senų draugų. Privalai jiems patikti. Kas žino, galbūt ir tu jiems padėsi išpopuliarėti.

Pyktis, depresija yra neatsiejama prievartinio išpopuliarėjimo kaina.

Neleisk populiarumui užvaldyti tavo gyvenimo – gyvenime yra ir svarbesnių dalykų.


Niekada nesiek populiarumo narkotikais ar kitų kraštutinumų pagalba. Patikėk, tada niekam nepatiksi ir niekas nenorės su tavimi būti draugais.


Nekalbėk tik apie save. Tai gali erzinti daugelį žmonių.


Kartais būti dėmesio centre nėra blogai. Tik nereikia tuo piktnaudžiauti.


Niekuomet neversk blogai jaustis tų, kurie nuoširdžiai būna savimi. Juk nenori prarasti draugų dėl „varytojo“ etiketės.


Gali greitai prarasti populiarumą, jei tave kas nors „sudirbs“. Konfliktą stebėję mokiniai pereis į priešininko stovyklą.

Populiarumas nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia – tavo draugai!

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai