PSICHOLOGAS PATARIA: susipainiojusi tarp dviejų vaikinų

KLAUSIMAS: nemėgstu įvairiausių dramų ir žaidimų, tačiau jie neišvengiami. Prieš keturis mėnesius palikau vaikiną, su kuriuo draugavau pusantrų metų, išsiskyrimas buvo „su trenksmu“: jis dar ilgai prašė, kad grįžčiau pas jį, tačiau buvau užsispyrusi ir nesileidau į kalbas.

Po to nutraukėme visus galimus kontaktus. Ėjo laikas ir susiradau kitą draugą. Tačiau yra viena problema - su dabartiniu vaikinu matausi tik savaitgaliais, taip yra, nes gyvename daug toliau vienas nuo kito ir trukdo mokslai.

Buvau pripratusi prie dėmesio, o dabar, kai jo gaunu daug mažiau, vis dažniau pradedu galvoti apie savo buvusį vaikiną... Atrodo, nieku gyvu nenorėčiau išsiskirti su savo draugu ir grįžti pas buvusį, bet mintys vis dažniau sukasi apie buvusį mano draugą.

Kaip mintis nuvyti, kad galėčiau džiaugtis dabartimi, o ne žvilgčiočiau į praeitį?

ATSAKYMAS: mes viską pažįstame palygindami. Taigi, taip ir su santykiais. Kai po vienos santykių istorijos ateina kita, išaiškėja kas buvo gero ir vertingo buvusiuose santykiuose. Taip pat galima padaryti išvadų, kuo svarbūs ir reikalingi yra dabartiniai santykiai.

Iškyla klausimas, kokie yra tavo poreikiai. Ar čia kalbama apie santykių kokybę, trukmę ar apie žmones? Kažin, jeigu su dabartiniu vaikinu praleistumei tiek pat laiko kaip su buvusiuoju, ar pačiai būtų nuo to geriau?

Nežinau, kaip galima greičiau ar lengviau pamiršti savo vaikiną. Nemanau, kad yra kokios nors priemonės. Gaila, kad susipykote ir trenkėte durimis. Gal buvai išdidi ir principinga, nes tuo metu tau labai suskaudo dėl draugo poelgių ar žodžių. Tai gerai.

Bet kita vertus, gal atsisakei galimybės išsiaiškinti ir susitaikyti. Nėra nė vienų santykių, kur draugaujantys mergina ir vaikinas neturėtų konfliktų. Visa bėda, kad ne visada pavyksta tuos konfliktus įveikti taikiai.

Ar ir dabar pasielgtumei taip pat, kaip perėjusį kartą? Apie ką tos tavęs neapleidžiančios mintys? Gal tau trūksta būtent to žmogaus? Gal jautiesi ir pati kalta ir norėtumei susitaikyti, bet kol kas negali sau to pripažinti?

Gal tau nesmagu, kad suteikei vilčių dabartiniam savo draugui, o pati jau esi nusivylusi santykiais? Gal lauki, kol vienas iš vaikinų padėtų tau išspręsti abejones? Tikrai verta įsiklausyti į savo vidinį balsą, jis - teisingiausias guodėjas ir patarėjas.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis