PSICHOLOGAS PATARIA: kai dovana sukelia pyktį

KLAUSIMAS aš esu šešiolikmetė mergina. Seniai bendrauju su tokia mokytoja, ji mus moko nuo 6 klasės. Dabar esu devintokė. Mokytoja man - kaip antra mama. Jai išsipasakodavau, išsiverkdavau, galėdavau pasikalbėti, kai būdavo sunku. Ji visą laiką buvo šalia. Susitikdavome mokykloje per kiekvieną pertrauką.

Bėda ta, kad turėsiu išeiti iš mokyklos. Man jos labai trūks. Vieną kartą per jos gimtadienį padariau jai dovaną. Mokytoja, pamačiusi mano „kūrinėlį“ pasakė, kad to iš manęs nesitikėjo… Dabar ji su manimi nebendrauja ir net nekreipia dėmesio. Kaip grąžinti mūsų šiltą bendravimą?

ATSAKYMAS: jei jau taip atsitiko, kad mokytojai pasakei ar padarei kažką, kas ją šokiravo ar suglumino, tai reikia tiesiog nuoširdžiai atsiprašyti dėl savo poelgio.

Žinau, kad pati buvai atvira ir norėjai ją kuo nors nustebinti ar pradžiuginti. Buvai perpildyta jausmų ir emocijų savo mokytojai, todėl ir padarei taip, o ne kitaip.

Dėl sveikinimo žodžių, siurprizų ir dovanų - visada gali nutikti kokių nors akibrokštų ar nesusipratimų. Yra net toks posakis – „užmušti kitą savo atvirumu“. Todėl pagalvok pati, kas galėjo taip supykdyti tavo mylimą mokytoją.

Kas įvyko, jau įvyko. Dabar svarbu, kaip nors parodyti, kad supranti, kaip jai nesmagu ir sunku. Jeigu gailiesi, pasakyk jai apie tai. O nuoširdus atsiprašymas – geriausia priemonė.

Aš nežinau, kas įvyko. Bet galiu įsivaizduoti, kad mokytoja pasijuto nejaukiai, nes tai, ką padarei buvo per daug netikėta, per daug atvira, per daug vieša. Kaip su sveikinimais per radiją ryte – tikrai ne kiekvienam patinka, kad apie jo gimtadienį paskelbiama per radiją visai Lietuvai.

Tikrai ne visi norėtume gauti savo mylimosios ar mylimojo nuotrauką su Ievos kostiumu po fotosesijos. Kartais padovanotas bilietas verčia pasijusti blogai, nes visai neplanavome eiti į tą koncertą ar tą spektaklį. Tik labai gerai pažinodami žmogų, galime sau leisti „užgriūti“ jį su kompanija namuose.

Ne visada apsidžiaugiame, kai mums padovanoja drabužį, kurio neturime kur dėti, nes jis mums netinka.

Labiausiai gali šokiruoti prisipažinimai, jog myli gimtadienio proga. Meilės reikalus reikia atskirti nuo gimtadienio.

Kaip jūsų santykiai susiklostys ateityje, sunku nuspėti. Ar jums pavyks atkurti santykius, priklauso nuo kiekvienos iš jūsų. Dabar kiekviena turite teisę pasirinkti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis