PSICHOLOGAS PATARIA: „draugauju su vienu, bet noriu būti su kitu“

KLAUSIMAS: esu septyniolikmetė mergina. Turiu vaikiną - jis mane beprotiškai myli, dėl manęs gali padaryti viską. BET. Man patinka kitas. To maža, šie du vaikinai – bendraklasiai ir abu labai gerai sutaria.

Man patinkantis vaikinas labiau subrendęs, vyriškesnis... Aš negaliu atsilaikyti: mes kartu ne kartą praleidome naktį.

Po nakties išsiskiriame, vėl viskas būna kaip buvę... Kaip man elgtis? Šaltas protas sako likti su tuo, kuris myli mane, o širdelė linksta prie „blogiuko"....

Prašau, patarkite, kaip elgtis, ką daryti?

ATSAKYMAS: labai nesmagi situacija, įsivaizduoti net sunku. Ištyrinėkime padėtį, kurioje yra trys veikiantys asmenys. Mergina, jos mylimas „gerasis “vaikinas ir jo geriausias draugas „blogiukas”. Kiekvienas turi savo charakterį, savo interesus ir savo rolę šioje situacijoje.

Merginą įsimyli geras, mielas, teigiamas vaikinas. Jis visą savo širdį ir sielą atidavęs merginai. Ja rūpinasi, beprotiškai myli ir yra pasirengęs padaryti viską, kad išsaugotų savo meilę merginai ir gerus, gražius santykius.

Kodėl jis nenujaučia, ką daro jo mergina ir jo geriausias draugas? Nes jam meilė - tai kančia ir galima neištikimybė. Jis turėtų parodyti visą savo ryžtą ir apginti įskaudintą širdį ir pažemintą orumą. Turėtų nebebūti toks teigiamas ir geras, turėtų nebesileisti psichologiškai kankinamas. Turėtų prarasti ir draugą, ir merginą. Ir nustoti kankintis.

Mergina jį taip pat myli, tačiau tiek aistros ir pasišventimo ji nejaučia. Jis jai atrodo jaunas, kiek nesubrendęs ir gal net naivus, nes leidžiasi apgaudinėjamas savo paties panosėje. Ją traukia gerojo vaikino draugas. Klausimas – kodėl. Juk ji turi mylimą ir ją mylintį žmogų?

Jis jai per švelnus, per geras, per naivus, perdaug teigiamas, kad ji galėtų jaustis gerai. Gerasis vaikinas stengiasi neapgaudinėti ir nemeluoti, tačiau tai – nuobodu merginai. Jai trūksta kančios ir dramos. Dabar ji „turi” du vaikinus, su nė vienu iš jų neišgyvendama jausmų pilnatvės. Ji tenkinasi arba švelnumu - su „geruoju“ vaikinu, arba aistra – su „bloguoju”.

Ir čia pasirodo „draugas”. Tas, kuris merginos nemyli, bet ja naudojasi. Jis be skrupulų netiesiogiai žemina ir niekina savo draugą, miegodamas su draugo mylimąja. Nes jis tikrai žino, kokia ji draugui brangi. Jis nepasirengęs romantiškai ir atsidavusiai mylėti. Nes jį „veža” apgaulė ir tariama vyriška jėga.

Taigi, kiekvienas iš jų turi savo nesąmoningų siekių ir savo troškimų. Nė vieno negalima kaltinti už jausmus, bet kiekvienas atsako už savo poelgius.

Jeigu tau pavyks nutraukti šį niekur nevedantį užburtą ratą, tai bus tikrai didelis pasiekimas. Tik tu pati gali nuspręsti, kurie santykiai su kuriuo asmeniu tau brangesni.

Mylėk save ir pasirink teisingai. Galbūt tau nereikalingas nė vienas vaikinas. Gal pats laikas rasti tą vienintelį, kuris bus ir mielas, ir nenuobodus. O gal ir ne.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis