PSICHOLOGAS PATARIA: „prie draugų, jis man abejingas“

KLAUSIMAS: klausiu tiesiai šviesiai. Neseniai susipažinau su vaikinu. Jis labai malonus, kai mes bendraujame interneto pokalbių svetainėse, SMS, elektroniniu paštu, bet, kai susitinkame, jis mane ignoruoja.

Tiesiog visai nekreipia dėmesio. Arba, jei kalbasi, tai būna labai šaltas, tarsi manęs nepažinotų. Kaip žinoti, ar aš jam patinku, ar jis tik nedrąsus, ar jis mane apgaudinėja?

ATSAKYMAS: jis - nevykėlis arba žaidėjas, o bet kuris iš jų yra menkysta. Atleisk už tokį tiesų atsakymą, bet vaikinas, kuriam tikrai patinka mergina, nežaidžia tokių žaidimų.

Galbūt tu nepatinki jo draugams (apgailestauju) ir jis gėdijasi savo jausmų tau – nevykėlis! Jei taip yra iš tikrųjų, tu gali laukti, kol jis suaugs, ir kentėti bendraamžių patyčias, kad sekioji jam iš paskos, arba pamiršti jį ir gyventi toliau. Aš rekomenduoja pamiršti jį, bet spręsti tau.

Kita, tokio jo elgesio priežastis gali būti jo drovumas. Jei jis ir jo draugai tik pradeda draugauti su merginomis ir pastebėti jas (dažniausiai tai reiškia, kad jis paauglys), jis gali jaustis įbaugintas jausmų, kuriuos tu jam sukeli.

Tokiu atveju tu gali padaryti vieną iš dviejų - gali laukti, kol jis subręs, (girdėta?) arba gali pati žengti pirmąjį žingsnį ir užkalbinti jį jo draugų akivaizdoje taip, kaip kalbėtum su juo interneto pokalbių svetainėje, elektroniniu paštu ar SMS.

Jei jis išliks santūrus, jo draugų akivaizdoje paklausk, kodėl jis elgiasi taip keistai. Jei jis atstums tave, ignoruok jį interneto pokalbių svetainėse, kol jis išdrįs prieš visus pripažinti savo jausmus tau.

Gali būti, kad jis nesupras, kodėl tu su juo nebendrauji internetu. Tuomet tiesiai šviesiai jam pasakyk, ko tikiesi ir kaip norėtum, kad su tavimi būtų elgiamasi. Jei jis nepasikeis, jauskis laiminga, kad sužinojai, koks jis yra bailys prieš tai, kol užmezgei santykius su juo, ir pasiieškok labiau tavęs verto vaikino.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis