JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: draugauju dėl pažymių

KLAUSIMAS: su savo drauge draugauju 2 metus, mes visada būname kartu mokykloje. Atrodytų, kad mes gan gerai sutariame, bet aš iš jos jaučiu nuolatinį spaudimą. Ji mane laiko menkaverčiu žmogumi, visada daro tai, kas mane erzina, kalba taip lyg dėl visko (jos draugų, klaidų, gyvenimo) aš turėčiau pavydėti, ji netgi bando išjuokti mane prieš kitus.
Žinau net tai, kad ji bendrauja su manimi dėl to, kad likę žmonės (daugiausia mano draugų) jai tiesiog nepatinka…

Aš jaučiu, kaip ji nuodija mane. Yra tik viena geroji mūsų bendravimo pusė, ji man padeda moksluose ir aš bijau, jei ją paliksiu, nukentės mano pažymiai.

Bandžiau ją palikti, atsiplėšti, bet tada dar labiau kenčiu dėl jos veiksmų. Kai bandau pasakyti, kad ji negali taip su manimi elgtis, toji sako, kad ji nenori keistis. Aš esu priklausomas nuo draugės ir nežinau, kaip man atsikratyti jos.

ATSAKYMAS: dviejų draugų draugystės istorija, kupina meilės ir neapykantos vienas kitam. Pasitaiko, kad kartais draugai, padraugavę negali vienas kito palikti arba atsiplėšti vienas nuo kito. Santykiai susipynę, neaiškūs.

Jūs draugaujate dėl tam tikrų praeities sentimentų. Jums susidraugavus, tavo draugė nebesijautė vieniša, o tu jauteisi pagerbtas, kad su tavimi draugauja tokia protinga ir kažkuo ypatinga panelė.

Jums abiem kažko reikėjo vienam iš kito: jai – tavo kompanijos, o tau – jos namų darbų. Žinoma, kad tokia draugystė labai komplikuota, nes tai – nenuoširdi draugystė. Jeigu ir tu, ir ji vienas kitam pasakytumėte, dėl ko bendraujate, jums nebereikėtų taip labai apsimetinėti.

Būtų nuoširdžiau ir paprasčiau bendrauti, jeigu tu pasakytum, dėl ko mergina tau reikalinga, o jinai galėtų pripažinti, kad tik tu pakenti jos išpaikintą charakterį.

Kita vertus, jūsų santykiai labai nelaimingi. Jie „nuodija tave iš vidaus”. Ar tai reiškia, kad tu apie ją visą laiką galvoji. Gali būti tiesos, jog tu jai ir pavydi, ir nekenti jos, ir bijai prarasti.

Gal tave siutina jos žeminančios pastabos? Gal tave kamuoja graužatis dėl to, kad tu nori ir drauge nenori atsikratyti savo draugės kompanijos? Tau turėtų būti labai sunku. Net neįsivaizduoju, ką galima patarti tokiais atvejais.

Pasikalbėk su draugais, išklausyk jų nuomonės, nes jie geriau mato, kas tarp jūsų vyksta. Galų gale, tenka tik pasiryžti ir pasirinkti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai