PSICHOLOGAS PATARIA: „esu pernelyg populiari“

KLAUSIMAS: turiu tokią problemą. Klasėje esu labai populiari, visi man sako, kad esu graži, bet aš taip nesijaučiu. 1 - 4 klasėje aš neturėjau daug draugų, 5 klasėje perėjau į kitą mokyklą ir tada prasidėjo.

Nebegaliu net normaliai pasėsti prie kompiuterio, būtinai kažkas parašys, kad nori susipažinti. Aš pradedu to nekęsti.

Turiu begalę draugų, bet neturiu nė vieno tikro draugo, su kuriuo galėčiau pasikalbėti.

Dabar visur, kur einu – užsidedu kaukę, niekada nesu savimi. Aš vaidinu tokią, kuriai nesvarbu niekas, kuriai nusispjauti. Gal galite patarti, kaip rasti tikrą draugą?

ATSAKYMAS: kaip susirasti tikra draugą? Tai rimtas klausimas, reikia rimtai apsvarstyti. Kad pradėtum ieškoti, reikia nuspręsti, koks tas draugas turėtų būti.

Visų pirma, tai turi būti geras žmogus, nes tik geram žmogui galima patikėti savo paslaptis.

Antra, jis turi būti patikimas, kuris neišduos, neišplepės. Trečia, reikia, kad žmogus būtų nuoširdus, nes tau pačiai nenuoširdžiai, su savo besikeičiančiomis kaukėmis, jau darosi sunku.

Ketvirta, reikia, kad žmogus būtų protingas, nes tik su protingu žmogumi yra įdomu bendrauti. Kai sakau – „protingas”, tai turiu omenyje ne tiek pažymius, kiek pažiūras.

Penkta, gerai būtų, kad jis būtų linksmas, nes, manau, tave kartais apima beviltiška nuotaika. Būtinai reikėtų, kad būtų drąsus, nes tu pati mėgsti paprovokuoti kitus, pavaidinti abejingą ir „kietą“. Būtų šaunu, kad mėgtų veikti ką nors panašaus, kaip ir tu.

Dabar tu turi labai atidžiai stebėti savo klasės, mokyklos ir dramos būrelio žmones. Taip - lyg pirmą kartą gyvenime juos matytum. Aš tau garantuoju, kad viena ar vienas iš jų tikrai taps tavo geriausia/-iu drauge/-u. Turi pamatyti tą ypatingą žmogų, nepraleisk jo pro akis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis