PSICHOLOGAS PATARIA: kodėl ji „neduoda“

KLAUSIMAS: rašau jums laišką, paskaitęs vieną straipsį. Noriu paklausti apie merginų mąstymą. Man 20, merginai 19 metų. Draugaujame jau daugiau nei metus, bet niekaip negalime pasimylėti.

Mergina sako, kad to nori, bet vis tiek mes to nepadarome. Sako, nežino, kodėl taip yra. Man atrodo, kad ji kažko nepasako. Dėl savo jausmų tikrai esame tikri ir, man atrodo, kad mergina to nori. Kodėl mergina tam nepasiryžta?

ATSAKYMAS: merginos yra iš Veneros, o vaikinai – iš Marso. Taip galima perfrazuoti vienos labai žinomos knygos apie vyrų ir moterų skirtumus pavadinimą. Kadangi tu esi „iš Marso”, tau, žinoma, rūpi paslaptys apie kitą planetą. Viena iš tų paslapčių, kodėl mergina nesutinka mylėtis.

Merginos ir moterys turi labai rimtų ir svarių priežasčių, kodėl neskuba mylėtis. Pati seniausia ir svarbiausia priežastis yra biologinė. Gamtoje per milijonų milijonus metų taip surėdyta, kad mylėjimasis moteriškos lyties atstovei yra susijęs su pastojimu, nėštumu, gimdymu ir vaikų auginimu.

Moterys ir merginos visada pagalvoja, kad gali pastoti. Taigi, vienas atsakymas yra tikrai aiškus. Nesvarbu, kad dabar yra daug ir neblogų apsisaugojimo priemonių, tikimybė pastoti visada lieka. Nerimas dėl atsitiktinio pastojimo taip pat gali būti labai stiprus.

Kita priežastis yra susijusi su dorovės pasauliu ir morale. Kitaip tariant: „kaip galima ir kaip negalima elgtis“. Didelė tikimybė, kad tavo draugė yra iš katalikiškos šeimos. O katalikiškos vertybės teigia, kad lytiniai santykiai iki vedybų yra nuodėmė tiek vyrui, tiek moteriai. Todėl žmonėms, kurie yra tikintys ir laikosi dešimties Dievo įsakymų, turi gilų ir nuoširdų įstikinimą, kad mylėtis iki vedybų negalima. Jeigu tavo draugė tikintis žmogus, ji netgi labai trokšdama artimų santykių su tavimi, neperžengs dorovinio įsitikinimo ribos.

Kai kada moralės normas puoselėja šeima ir mergina nenori skaudinti savo tėvų. Tai labai suprantama ir gerbtina, nes intymūs santykiai yra pati rimčiausia ir didžiausia vertybė, kuria naudojamasi Dievui sujungus porą santuoka.

Gali būti, kad mergina nėra tikra dėl tavo ketinimų ir jausmų. Netgi jeigu tu jai tvirtini, kad myli ir mylėsi ją, mergina turi abejonių, kad santykiai gali atšalti po intymaus suartėjimo.

Daug merginų iš esmės yra prieraišios ir norėtų, kad su intymiais santykiais būtų susijęs ir abipusis įsipareigojimas ilgalaikiams santykiams ir šeimai ateityje.

Dar vienas dalykas gali būti svarbus merginai. Ji nėra tikra dėl savo grožio ir patrauklumo, jai neįprasta ir svetima net pagalvoti apie tai, kad ją nuogą gali pamatyti kitas žmogus. Tegul ir mylimas žmogus.

Merginos paprastai gali labai drovėtis kūno, jaudintis dėl išvaizdos. Tai dažniausiai nieko bendro neturi fiziniu grožiu ir išvaizda. Tai psichologinės prigimties baimės. Net karščiausi įtikinėjimai, kad ji tikrai graži ir patraukli, nepadeda.

Paskutinė, bet ne mažiau reikšminga yra naujos patirties baimė. Merginos bijo skausmo, bijo nemalonių pojūčių, bijo to, kas nepažįstama ir nesuprantama. Merginoms pirmieji lytiniai santykiai paprastai beveik niekada neatneša tikro malonumo ar pasitenkinimo. Tam reikia daug partnerių, abipusio supratimo, laiko ir patirties, būnant drauge.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis