N-18: „ar aš nenormali?“

KLAUSIMAS: manau, kad mano lytinės lūpos yra nenormalios, nes vidinės yra žymiai didesnės, nei išorinės! Kai buvau maža, taip nebuvo! Man dėl to labai neramu, aš net neleidžiu savo vaikinui ten manęs liesti, nes bijau, kad jis pagalvos, kad aš nenormali ar panašiai.

Mano vaikinas klausė, ar nenorėčiau pasimylėti, bet dėl šios savo problemos aš jį atstūmiau. Ar aš normali?

ATSAKYMAS: jei sudarinėtume dažniausiai užduodamų klausimų penketuką, tai klausimas „kas negerai su mano lytinėm lūpom” liptų ant kulnų „ar aš esu nėščia?”, „koks yra seksas?” ir „ar normalu mylėtis/masturbuotis?” klausimams ir užimtų kiek aukštesnę vietą nei „ar mano penis per mažas?”

Kasmet klausimų dėl lytinių lūpų normalumo vis daugėja. Nepaisant to, kokią logišką ir teisingą informaciją mes pateiksime čia, kai kurios vis tiek teigs, kad jų kūnai yra nenormalūs, negražūs.

Vis dėlto, aš tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau bus atvirkščiai: moterys nusipelno žinoti viską apie savo kūnus ir turi priimti juos tokius, kokie jie yra.

Paskatinta šio optimizmo - ir suvokdama, kad gero niekada nebūna per daug – ir siekdama, kad jūs išmoktumėte priimti save tokias, kokios esat, aš pabandysiu dar kartą paaiškinti.

Moterys turi dvi poras lytinių lūpų: išorines lytines lūpas, kurios yra vulvos „trikampio“ apačioje, ir vidines lytines lūpas, esančias viduje išorinių lytinių lūpų, kurios prasideda ties varputės gobtuvu ir tęsiasi nuo ten ties išorinių lytinių lūpų riba ir žemyn nuo vaginos.

Vidinių lytinių lūpų paskirtis – neleisti bakterijoms patekti į vidų ir užtikrinti vaginos sveikatą, o, kalbant apie seksą, suteikti papildomą genitalijų jautrumą ir lubrikaciją sekso metu bei papildomą „sukibimą“, kai kas nors įkišama į vaginą.

Tam tikra prasme, sulaikant bakterijas ir suteikiant papildomą jautrumą sekso metu, jos yra tarsi išorinių lytinių lūpų „pritariančios dainininkės“.

Vidutiniškai vidinės lytinės lūpos yra maždaug 2 cm ilgio, o ilgiausiame taške – apie 5 cm. Moterų vidinės lytinės lūpos skiriasi savo spalva ir struktūra: moterų sveikatos bei akušerijos ir ginekologijos specialistai teigia, kad moterų, kurių vidinės lytinės lūpos iš išorės yra matomos, ir tų, kurių vidinių lytinių lūpų iš išorės nematyti, skaičius yra vienodas.

Lytinio brendimo metu vidinių lytinių lūpų išvaizda ar ilgis gali pasikeisti. Taip pat jos gali nežymiai kisti visą likusį gyvenimą dėl amžiaus ir hormonų pokyčių.

Nei viena iš lytinių lūpų porų nėra mažiau svarbi ar reikšminga. Abi lūpų poros padeda apsaugoti vaginą nuo bakterijų ir kitų nešvarumų, o tai leidžia tau išlikti sveikai.

Viduje tavo išorinių lytinių lūpų yra vestibuliariniai svogūnėliai ir crura – viena iš tavo klitorio vidinių dalių.

Seksualiai susijaudinus, vidinės ir išorinės lūpos pabrinksta, tampa jautresnės, o tai suteikia tau ir tavo partneriui seksualinių pojūčių. Vidinės lytinės lūpos turi riebalų liaukas, kurios užtikrina lubrikaciją sekso metu.

Normalu, jei vidinės lytinės lūpos išlenda iš išorinių lytinių lūpų ir matosi. Taip pat normalu, jei jos neišlenda. Moterys yra skirtingos.

Kadangi visas labiausiai domina „normalių“ lytinių lūpų klausimas ir kokio dydžio jos yra, reikia pasakyti, kad vidinės lytinės lūpos vidutiniškai yra maždaug 2 cm ilgio, o ilgiausiame taške – apie 5 cm.

Be to, skirtingai nei penis, kurio dydis ir išvaizda nėra statiški: dažnai, ypač smarkiai seksualiai susijaudinus, visa vulva, įskaitant ir abi lytinių lūpų poras, pabrinksta ir šiek tiek padidėja.

Sudėtinga paaiškinti, kaip galima išmatuoti vidines lytines lūpas, nes daugumos lytinių lūpų forma yra netaisyklinga, vienoje vietoje jos trumpesnės, kitoje - ilgesnės, kas taip pat yra normalu.

Nieko keisto, lytinės lūpos būna įvairių formų: kai kurių moterų lytinės lūpos atrodo tarsi papuoštos kryputėmis, kitų ties kraštais yra lygesnės. Kai kurių lytinės lūpos nuo viršaus iki galo yra maždaug vienodo dydžio, tuo tarpu kitų kai kuriose vietose bus trumpesnės, o kitose – ilgesnės.

Variacijos pasitaiko todėl, kad mes visos turime skirtingus genus ir skiriasi mūsų hormonų lygis bei vystymosi tempas.

Tik gimus lytinės lūpos nėra pilnai išsivysčiusios, kaip kad ir negimstame su susiformavusiomis krūtimis. Lytinės lūpos keičiasi visą gyvenimą. Be to dažniausiai, kai vidinės lytinės lūpos yra išlindusios iš išorinių lytinių lūpų, jų spalva ties kraštais yra tamsesnė, tai normalu, tad nesijaudink.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis