PSICHOLOGAS PATARIA: „permiegojau ir paliko“

KLAUSIMAS: pastaruoju metu stengiuosi išspręsti tokią problemą. Vieną dieną susipažinau su vaikinu. Bebendraudami radome daug panašių dalykų. Juo susižavėjau. Vėliau pradėjome bendrauti internetu, man vis knietėjo vėl su juo susitikti.

Po savaitės susitikome. Pradėjome draugauti kaip pora. Nesuprantu, kaip viskas taip greitai įvyko, bet dėl to nesigailiu.

Nuo tos dienos buvome dar dviejuose pasimatymuose. Paskutinę savaitę pastebėjau, kad jis labai atšalo: nebeparašydavo, mielumas dingo, abejingai bendravo.

Jaučiau, kad kažkas ne taip. Galiausiai parašiau jam žinutę, klausdama, kas atsitiko, ar teberūpiu jam. Jis atsakė, kad rūpiu, bet nieko man nejaučia. Tai jam buvo tik trumpalaikis susižavėjimas.

Iš dalies suprantu, kodėl taip atsitiko. Per greitai tapome pora. Nepaisant visko, aš norėčiau pradėti iš naujo, bet bijau būti atstumta. Nežinau, kaip elgtis.

ATSAKYMAS: esi išmintinga ir protinga mergaitė. Pati atradai atsakymą į klausimą, kodėl taip atsitiko tau su vaikinu. Tu teisingai supratai. Tuo aš labai žaviuosi. Aš drįstu truputį pasidalinti savo mintimis, kad ir kitoms mergaitėms ir vaikinams, galintiems patekti į panašią padėtį, būtų aišku.

Žinoma, tu susižavėjai vaikinu, jis buvo malonus, gražus, protingas, gal net ir su humoro jausmu, kas ypač vertinama tarp jaunų žmonių. Aišku, kad jis atrodė pats pats šauniausias. Smagu buvo susirašinėti ir susitikti, plepėti ir pokštauti.

Ko gero, būsi teisi, sakydama, kad per greitai tapote pora. Jeigu kam nors iš skaitytojų reikia „išversti“, tai pasakysiu – pradėjote intymius santykius.

Intymūs santykiai ir meilė yra ne tas pats. Jeigu vaikinas sako, kad tavęs „nori“, nes tave myli, tai kartais jis turi omenyje ką kita. Jis turi omenyje, pirmiausia, intymius santykius. O dėl meilės – dar reikia pamąstyti.

Kai myli, tai ne tik žavisi ir sako, kad esi graži, nuostabi, žavinga, bet ir saugo tave. Saugo nuo išgyvenimų, nuo įskaudinimo, nuo nesmagumo, nuo gėdos, nuo per didelės ir per daug netikėtos atsakomybės už intymių santykių pasekmes.

O jeigu saugo ir gerbia, tai nesistengia greitinti įvykių, pavyzdžiui, iki vedybų. Netgi jeigu tu pametei galvą ir leidiesi į šiuos santykius, vaikinas, kuris rūpinasi tavimi ir savimi, sugeba sulaikyti savo savo aistras.

Šiame laikmetyje yra populiaru sakyti, kad kiekvienas atsako už save, nes kiekvienas supranta, ką daro. Turiu galvoje ir merginą, ir vaikiną. Teisme tai lyg ir teisinga formuluotė - kiekvienas turi atsakyti už savo poelgius.

Bet ir teisme, ir gyvenime nėra taip paprasta pritaikyti šią įstatymo taisyklę. Kartais abu dar yra tokie jauni, kad neįsivaizduoja, kaip stipriai gali jų gyvenimus paveikti, pavyzdžiui, intymūs santykiai.

Bet tu tik iš dalies teisi, kad jūsų santykiai „sugedo“ dėl intymių santykių. Kita priežastis gali būti ir ta, kad jūs tiesiog daugiau pažinote vienas kitą ir jūsų interesai, skoniai ar pažiūros išsiskyrė. Ir tai gali būti vaikino atšalimo priežastimi.

Nereikia tikėtis, kad intymūs santykiai būtinai garantuoja tolimesnę draugystę arba meilę. Aš kalbu apie abi lytis. Kartais žmonės pasinaudoja vieni kitais, kartais atsipeikėja, kad pasielgė neteisingai ar neapgalvotai, dažnai suvokia, kad peržengė dorovės normas. Tuomet santykius stengiamasi nutraukti.

Todėl norėdama tave paguosti ir nuraminti, miela laiško autore, sakau, kad nesijaudintum ir nesigraužtum tiek daug kaip dabar. Neįmanoma visko pradėti iš naujo, nes jūsų santykiai gyvavo iki šiol. Pasakysiu pavyzdį.

Lankai ketvirtą klasę. Ir staiga tave perkelia vėl į pirmą klasę. Juk tu nebebūsi ta pati pirmokė, kuri pirmą kartą atėjo į mokyklą. Tu būsi ketvirtokė, norinti pabūti pirmoke.

Arba susitinki pažįstamą žmogų ir sakai: „pradėkime pažintį iš naujo“. Tai yra neįmanoma, nes ir tu ir jis atsimena visą jūsų santykių istoriją. Nieko nereikia stengtis atitaisyti šiuo atveju. Belieka įrašyti nuotykį dienoraščio puslapyje ir jį užversti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis