N-18: „ar apie seksą jis papasakos draugams?“

KLAUSIMAS: mes su vaikinu kalbėjomės apie intymius santykius, ar aš pasakiau jam, kad dar nesu pasirengusi pradėti seksualinio gyvenimo. Tai netiesa. Aš noriu, tik bijau, nes nežinau, ką jis pagalvos apie mano kūną, ir šiaip – ką vaikinai mano apie merginų gaktos plaukus?

Ar man juos visus pašalinti, ar tik dalį?

Ar pasimylėję su mergina vaikinai pasakoja draugams, ar seksas su manimi jam patiko, ar nepatiko?

ATSAKYMAS: mano nuomone, pasirengimą seksualiniams santykiams rodo tai, jog pasitiki partneriu arba esi nusiteikusi rizikuoti, jog kiti sužinos tavo intymaus gyvenimo smulkmenas.

Drąsiai galima teigti, kad žmonės labiau mėgsta jausti pasitikėjimą partneriu, nei rizikuoti. Pasitikėjimas suteikia kitokios kokybės tiek santykiams, tiek intymiam gyvenimui. Jei jauti, kad tikrai pasitiki savo partneriu, tuomet galima pagalvoti ir apie intymesnius santykius.

Kitaip tariant, jei jau norite pradėti seksualinį gyvenimą, tikiuosi, nemažai laiko draugaujate ir pasitikite vienas kitu, taip pat atvirai pasikalbėjote apie tokius dalykus. Turėtum išsakyti nerimą dėl privatumo ir papasakoti partneriui, jog su baime svarstai, ką jis pamanys apie tavo kūną, apie kūno plaukus, ar nepasakos draugams apie intymius jūsų santykius, be to, reikėtų aptarti, kokio laipsnio atvirumą tu toleruotum.

Žmonės linkę pasakoti draugams apie savo seksualinį gyvenimą, gal ir pati esi aptarinėjusi savo partnerį su draugėmis. Visgi daugelis nori, kad šis tas liktų tik tarp partnerių.

Reikėtų paaiškinti partneriui, ko, tavo manymu, negalima viešinti. Jei partnerio kriterijai kitokie, tavo valia, kaip pasielgti. Aš manyčiau, kad vertėtų rinktis tokio paties brandumo žmogų – tuomet nebus pavojaus, kad svetimi aptarinėja jūsų intymų gyvenimą.

Nepamiršk – jei sutinki, kad jis šį tą pasakotų, pavyzdžiui, kad jūs mylitės, niekada nežinai, ką su šia informacija darys jo draugai. Kaip manai, ar jie pakankamai subrendę? Ar tavo vaikinas atsirenka, kam ką pasakoti, t.y. ar jis pasakojasi tik tiems, kurie gerbia judviejų privatumą?

Visa tai reikėtų aptarti su juo. Gal ir jam neduoda ramybės tokie klausimai? Aptarus tokius klausimus, lengviau pasišnekėti ir kitomis rūpimomis temomis – dėl saugas sekso, seksualinės sveikatos, saugojimosi nuo nėštumo, ribų, troškimų.

Na, o dėl kūno ir gaktos plaukų – galiu atsakyti, kad geriausias partneris yra toks, kuris myli tave tokią, kokia esi.

Nereikėtų kažko keisti, jaudintis dėl kūno plaukuotumo ar nerimauti, ką partneris pamanys apie tavo kūną – seksas yra meilės išraiška, o ne pasirodymas. Su gaktos plaukais turėtum elgtis taip, kaip pačiai norisi.

Bus be galo sunku, jei stengsiesi įtikti kiekvienam partneriui, taip elgdamasi prarastum savo tapatybę ir originalumą. Seksualiniai santykiai ypač džiugina, jei žmogus vertina mus tokius, kokie esame ir kaip atrodome. Veikiausiai norėtųsi draugauti su būtent tokiu žmogumi? Neabejoju, kad neatsisakysi galimybės tai patirti.

Ką vaikinai galvoja? Jie nėra vienodi, jų nuomonė, kaip ir moterų, keičiasi. Jie skirtingi, daugybė dalykų jiems patinka arba nepatinka, taigi, jų nuomonės dėl gaktos plaukų taip pat skiriasi. BET. Kaip jau minėjau – tavo partneris turėtų būti toks žmogus, kuriam patinki tu.

Kad ir koks stilius tau patina, jam jis irgi turėtų patikti. Net jei toji vieta jam mažiausiai patinka (nebūna taip, kad kitame žmoguje viskas idealiai patiktų), tai nėra taip svarbu. Žmogus negaminamas pagal užsakymą ir nėra pačių mėgstamiausių savybių ir ypatybių rinkinys. Taigi, esi tokia, kokia esi, o ne kažkieno pageidavimu pagaminta lėlytė.

Įdomu, kaip jauteisi anksčiau, kituose fizinio artumo etapuose? Ar ex patiko tavo kūnas, ar jis tave gerbė? Ar sakė tau komplimentų? Rašai, kad jaudiniesi, ką jis pamanys apie tavo kūną seksualinių santykių metu. Kodėl?

Nerimauji, nes nesi savo kūnu patenkinta, ar įtari, kad jis gali tave per griežtai vertinti, kritikuoti? Tokius klausimus taip pat reikėtų aptarti, prieš pradedant seksualinį gyvenimą. Gali pasakyti, kad droviesi nusirengti, ir pažiūrėk, kaip jis reaguos. O jei nujauti, kad jam nepatiks tavo kūnas, siūlyčiau neskubėti.

Atvirai tariant – man susidarė įspūdis, kad dar nesi pasirengusi intymiems santykiams. Jei jautiesi nesaugi, vadinasi, dar anksti pradėti seksualų gyvenimą. Suaugę žmonės turi ir vienkartinių, trumpų seksualinių santykių, tačiau jie nesijaudina, kaip bus įvertinas jų kūnas ar kas ką sužinos. Apskritai sulaukusi vyresnio amžiaus, labiau savimi pasitikėsi ir vertinsi savo kūną.

Na, bet dabar tavo nerimas stiprus, tas visiškai suprantama – esi jauna, seksualinis gyvenimas tau – nauja sritis. Jokiu būdu nesigėdink, reikia džiaugtis kiekvienu gyvenimo etapu. Jei dar neturi seksualinės patirties, nesi nei geresnė, nei blogesnė už tuos, kurie jos turi.

Be to, seksualinė patirtis nesusijusi vien tik su amžiumi ar su laiku – daug kas priklauso nuo to, kokie poros santykiai. Su vienu žmogumi jau po kelių mėnesių galėtum pradėti intymų gyvenimą, su kitu jo nepatartina pradėti, netgi sulaukus keturiasdešimties.

Apibendrinant siūlyčiau neskubėti, geriau pažinti savo draugą, pažiūrėti, ko jis vertas, atvirai pasikalbėti (o jei nedrąsu atvirai šnekėtis, palaukti, kol praeis baimė), išsiugdyti didesnį pasitikėjimą savimi ir savo kūnu. Tada bus tinkamas metas pradėti seksualinį gyvenimą, o santykiai teiks didesnį džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis