JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: „kaip žinoti, ar patinku?“

KLAUSIMAS: norėčiau paprašyti pagalbos. Pirmiausia, gal galėtumėt patarti dėl gėlytės pasimatymo metu. Matote, ne pirmąsyk susitinkame mieste sutartu laiku (kadangi miestas mažas, daug pramogų nėra, tai einame pasivaikščioti aplink).
Iš tikrųjų norėčiau jai padovanoti raudoną rožę (tokios jai patinka), bet, turbūt, nebus gerai, jei keletą valandų ji ją nešiosis. Ką galėtumėte patarti?

Beje, gal patartumėte/pakomentuotumėte, kaip atpažinti merginos simpatiją man? Ji nieko prieš, jei aš jai pakšteliu į skruostuką…


ATSAKYMAS: man atrodo, kad tu tikrai esi ir supratingas, ir nuovokus, ir turi humoro jausmą. Gali pasitikėti savo intuicija, tikrai suprasi, ar jai patinki.

Bet jeigu jau klausi, tai galime truputį paanalizuoti, kaip mergaitės parodo savo simpatiją ir prielankumą. Jau tas kvepiantis, pūkinis skruostukas, kurio ji nenusuka, daug ką reiškia…

Džiaugsmingas balsas paskambinus, atgijęs žvilgsnis susitikus, suminkštėjęs balso tembras prašnekus yra tikri susidomėjimo, dėmesio ir simpatijos ženklai. Dar mergaitės pačios mėgsta atsiųsti kokį eilėraštuką ar dainą, parašyti atminimą.

Taip pat mergaitės dūsauja, pamačiusios iš tolo berniuką, kuris joms patinka. Kartais specialiai stovi už kampo, kur vaikinas ketina praeiti pakeliui į namus. Na, taip daro ir berniukai, ir mergaitės.

Tiesa, mergaitės dar piešia savo išrinktuosius. Jos truputį nusimena, kai pasimatymas su draugu pasibaigia.

Tavo draugė yra nuoširdi arba – ne. Jeigu ji tik stengiasi, kad jus abu pamatytų kiti, tempia tave į viešas vietas, nes žino, kad ten susitiks pažįstamų, nori pasirodyti ir pasipuikuoti prieš drauges, tada nesmagu.

Jeigu ji susitinka tik iš gailesčio ar užuojautos, tai išsiskiriant ji turėtų jausti palengvėjimą ir džiaugsmą, turėtų pralinksmėti pasimatymo pabaigoje. Taip darome mes visi, kada mums ateina galimybė užbaigti nemielą pokalbį ar atsikratyti įkyriu žmogumi.

Jeigu ji dažniausiai „tempiasi“ su savimi savo draugę, tai stengiasi sau palengvinti pasimatymą, suvaržyti tave, užsiimti kalbomis su drauge ir taip sukurti tau nemalonią situaciją. Manau, kad per truputį ilgesnį laiką tu tikrai patikrinsi savo ir tos mergaitės, kurią turi omenyje, jausmų rimtumą.

O ką daryti, kad rožė netaptų tik sustirusiu stagarėliu žiemą po ilgesnio pasivaikščiojimo mergaitės rankose. Tai gal paprašyk pardavėjos, kad pasaugotų parduotuvėje iki reikiamo momento ir padovanok pasimatymo pabaigoje, kai lydėsi į autobuso stotelę.

Manau, kad pats, pasitelkęs vaizduotę, sugalvosi ir kitokių mažų, bet labai malonių staigmenų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai